جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 20 ارديبهشت 1396     
متقاضیان شناور سازی خدمات مالی دریافت می‌کنند

به گزارش صنعت نیوز، معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: واحد های شناورسازی و متقاضیان صنعت ساخت شناور می توانند با صندوق توسعه صنایع دریایی وام دریافت کنند.

بهمن حروفی ابراهیمی با اشاره به پرداخت تسهیلات به واحدهای شناورسازی اظهار داشت: واحدهای شناورسازی که برای دریافت تسهیلات در هریک از بخش‌های مربوطه به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند می‌توانند از تسهیلات یارانه سود، برای

کاهش سود بانکی خود استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضرنرخ تسهیلات سود بانکی برای متقاضیان ۱۸ درصد است، صندوق توسعه صنایع دریایی بمنظور حمایت‌های خود توانسته است این نرخ وام را به ۱۲ درصد ویژه شناورسازان دریایی که به بانکهای عامل معرفی می‌شوند ف. کاهش دهد.

حروفی ابراهیمی با بیان اینکه بخش دیگری از حمایتهای صندوق؛ خدمات ضمانتنامه است که به منظور کمک به متقاضیان برای تسهیل در دریافت وام خواهد بود، گفت: این ضمانتنامه‌ها تا سقف پنج میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه صنایع دریایی و تا سقف ۱۰ میلیارد تومان از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، در مجموع

۱۵ میلیارد تومان قابلیت پوشش ضمانتنامه‌ای خواهد داشت که در جهت روان سازی کار و فعالیت است.

معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی اعلام کرد: پارسال ۷۳ فقره پرونده تسهیلات برای کمک به واحدهای شناورسازی تشکیل شد که از این تعداد ۴۸ فقره پرونده به بانک‌های عامل به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان ارجاع داده شده است و از این مبلغ در حدود ۵۰ میلیارد تومان مصوبه بانک را دریافت کرده اند و بقیه در فرایند تصویب هستند.

وی تصریح کرد: حمایت‌های متعددی در قالب تسهیلات بانکی برای واحدهای شناور سازی در استان بوشهر نظیر شرکت صنعت و دریا و شرکت ایلکا صورت گرفته است که نشان دهنده پویایی صنعت کشتی سازی دراین استان است.

معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی در پایان از متقاضیان خدمات مالی صندوق توسعه صنایع دریایی خواست؛ با مراجعه به سایت الکترونیکی مربوطه به آدرس www.imf.ir از همه حمایت‌ها و خدمات لازم با اطلاع شوند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: