جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 13 شهريور 1395     
اختصاص 670 میلیاردتومان اعتبار برای اعطای وام به دانشجویان

به گزارش صنعت نیوز، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: درسال تحصیلی جدید،حدود 670 میلیاردتومان برای اعطای وام به دانشجویان ازطریق صندوق رفاه دانشجویان درنظر گرفته شده است.

محمد فرهادی ، افزود: این رقم به صورت وام های دانشجویی در سال تحصیلی 96-95 شامل وام تحصیلی ، وام ازدواج ، وام شهریه و وام ضروری به دانشجویان پرداخت می شود.

 وی گفت: این رقم در مقایسه با سال 93 که حدود 260 میلیارد تومان بوده است، افزایش قابل توجهی دارد.

 فرهادی با اشاره به رتبه بندی خوابگاه های دانشجویی در سال گذشته افزود : با اجرای طرح رتبه بندی، 57 خوابگاه دانشگاه ها در سراسر کشور نیازمند بازسازی و تجهیز بودند که همه آنها تا آغاز سال تحصیلی بازسازی و تجهیز می شوند.

وی گفت: امسال 100 سالن ورزشی در خوابگاه های دانشجویی تجهیز و امکانات مورد نیاز برای آنها تأمین می شود.

فرهادی با اشاره به اجرای طرح پایش سلامت دانشجویان از آغاز سال تحصیلی جدید، افزود: این طرح برای دانشجویان ورودی در همه مقاطع تحصیلی اجرا می شود تا اگر فردی مشکلی داشته باشد، درمان شود.

وی گفت: بازسازی، تکمیل و همچنین جایگزینی تجهیزات سالن های غذاخوری در دانشگاه ها نیز آغاز شده است و امسال تعداد زیادی از سالن های غذاخوری به دستگاه های مدرن تجهیز می شوند.

 فرهادی درپاسخ به پرسشی درباره ارتباط صنعت و دانشگاه افزود:دوطرف در این باره باید یکدیگر را باور و به هم اعتماد کنند.

وی با اشاره به طرح های اجرا شده برای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه گفت: موضوعی را در دستور کار قرار داده ایم که صنعتی خاص را از ابتدا تا انتها یک دانشگاه پیگیری کند.

فرهادی افزود: همچنین دوره های کارآموزی و کارورزی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی باید در بخش های صنعتی گذرانده شود و هم اکنون به صورت آزمایشی دانشجویان برخی از دانشگاه ها به محیط های صنعتی می روند و دوره های کارآموزی را می گذرانند که این موضوع باید به همه دانشگاه ها تسری یابد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: