جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1392     
امیرسیاری: اثری از دزدان دریایی نیست

فارس: امیر دریادار حبیب سیاری دوشنبه شب در نشستی خبری در بوشهر با تشریح اقدامات ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: منطقه مسئولیتی نیروی دریایی ارتش از سال 86 بنا به تدبیر فرمانده کل قوا تا مدار 10 درجه شمالی که وسعت آن دو میلیون و 100 هزار کیلومتر مربع است افزایش یافته یعنی 1.3 برابر مساحت جمهوری اسلامی دریانوردی می‌کنیم.

 وی با بیان اینکه در خلیج عدن به صورت مستمر ناوگروه‌ها حضور دارند، تصریح کرد: در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب دو بار تاکنون از باب المندب و دریای سرخ و کانال سوئز عبور کرده و وارد دریای مدیترانه شده و تا وسط دریایی مدیترانه هم عبور کردیم.

 فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در اسفندماه سال گذشته تا جنوب هندوستان، مالزی، اندونزی هر دریانوردی کرده و خط استوا را هم قطع کردیم و وارد نیمکره جنوبی، دریای چین شده و در اقیانوس آرام هم مستقر شدیم.

 سیاری با بیان اینکه به عنوان دست بلند نظام جمهوری اسلامی در دریاهای آزاد حضور داریم، اضافه کرد: اهل تعدی و تجاوز به مرزهای دیگران نیستیم، اما به خاطر منافع راهبردی و کلان اهل حضور در آب‌های آزاد هستیم.

 ناوگروه بیست و پنجم نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن

 وی از حضور بیست و پنجمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش بنام ناوشکن البرز در خلیج عدن خبر داد و گفت: بر اساس آخرین تماسی که داشتیم این ناوگروه امروز در خلیج عدن در حال گشت‌زنی بوده است.

 سیاری عنوان کرد: ناوگروه‌های ارتش تاکنون در مقابله با دزدان دریایی 1600 فروند کشتی تجاری و نفتکش را اسکورت کرده و 131 مورد هم درگیری داشتیم.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش ابراز داشت: در مدت حضور در خلیج عدن 22 فروند کشتی دیگر کشورها را نیز حمایت کردیم و سال گذشته کشتی تجاری را در فاصله 3 هزار کیلومتری نجات دادیم.

 وی گفت: مدتی است خبری از دزدان دریایی نیست و علت آن هم حضور نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن و برخورد قاطعانه با آنان است و مدتی است اثری از دزدان دریایی نیست.

 نیروی دریایی ارتش آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات را دارد

 سیاری در پاسخ به سئوالی در ارتباط با میزان آمادگی نیروی دریایی برای مقابله با تهدیدات یادآور شد: آمادگی یعنی اینکه پا به رکاب بوده و آماده پاسخگویی به هر تهدیدی باشیم.

 این مسئول با اشاره به روحیه خوب کارکنان نیروی دریایی ارتش، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی ما با آموزش‌هایی که در داخل می‌بیند 100 درصد آماده است.

 فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: آمادگی نیروی انسانی در کنار وجود تجهیزات مدرن و تاکتیک‌ها مختلف نشان از آمادگی نیروی دریایی دارد.

 سیاری تاکید کرد: تمام تحرکات دشمن در منطقه را زیر نظر داشته و آمادگی لازم را برای مقابله به هرگونه تهدید داریم.

 تهدیدی علیه هیچ کشوری نیستیم

 فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش گفت: تهدیدی برای هیچ کشوری نیستیم و بنا به تدبیر مقام معظم رهبری برای رشد و ارتقا توان نظامی برای دفاع از منافع و مرزهای جمهوری اسلامی تلاش می‌کنیم.

 سیاری در ارتباط با برگزاری رزمایش‌های مختلف عنوان کرد: پیام صلح و دوستی مهم‌ترین اهداف ما در برگزاری رزمایش‌های مختلف است.

 وی در پاسخ به سئوالی در مورد سیاست ارتش در قبال جزایر سه‌گانه متذکر شد: جزایر سه‌گانه جز لاینفک خاک جمهوری اسلامی ایران است و کسی حق ندارد در مورد این جزایر ادعایی کند.

 این مسئول در پایان اذعان داشت: برگزاری مانورهای آمریکا و انگلیس در منطقه با هدف ایران هراسی برگزار می‌شود و در واقع رزمایش نیست بلکه ایران هراسی است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: