جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 29 ارديبهشت 1392     
توصیه تهران به دولت بحرین

مهر: سخنگوي وزارت امور خارجه با اشاره به بحران بحرین بر آمادگي كشورمان در به كارگيري ظرفيت هاي خود به منظور كمك به حل و فصل عادلانه اين مشكل به صورت كاملا شفاف و علني و در پاسخ به دعوت پادشاه بحرين تاكيد کرد .

 سيد عباس عراقچي سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان ضمن ابراز تاسف عميق نسبت به هتك حرمت بيت آيت الله شيخ عيسي قاسم عالم برجسته بحريني گفت: اين اقدام ناشايست را به شدت محكوم كرده و تاكيد ميكنيم كه عنصر خشونت و ارعاب و ورود سازماندهي شده به محل مسكوني افراد با هيچ منطقي سازگار نبوده و مغاير با همه معيارهاي اخلاقي، ديني و انساني است.

وي افزود: دولت بحرين ضمن عمل به مسئوليت خود در دفاع از حقوق شهروندان، توجه داشته باشد كه هتك حرمت علماي بزرگ، حمله و يورش به منازل مسكوني افراد و اعمال خشونت جز پيچيده تر كردن اوضاع نتيجه اي نداشته و تنها راه حل برون رفت از بحران بحرين بهره گيري از روشهاي سياسي و توجه جدي به خواست مردم بحرين و جامه عمل پوشاندن به مطالبات به حق آنان در ايجاد اصلاحات و رعايت عدالت و مساوات خواهد بود.

 سخنگوي وزارت امور خارجه به دولت بحرين توصيه کرد با اجتناب از رفتارهاي غيرمنطقي از دامن زدن هرچه بيشتر به التهاب موجود جلوگيري نموده و اجازه ندهد گرهي را كه مي توان با دست باز كرد ، به سمت شيوه هاي غيرمسالمت آميز سوق داده شود.

 عراقچي در پايان مجددا بر آمادگي كشورمان در به كارگيري ظرفيت هاي خود به منظور كمك به حل و فصل عادلانه اين مشكل به صورت كاملا شفاف و علني و در پاسخ به دعوت پادشاه بحرين تاكيد کرد .
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: