جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 29 ارديبهشت 1392     
نمايش سکه هاي تاريخي 20 کشور جهان در موزه آستان قدس رضوي

به گزارش صنعت نیوز، گنجینه ای ارزشمند از سکه ­های تاریخی 20 کشور جهان در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه آستان قدس رضوی به نمایش درآمده است .

کارشناس گنجینه تمبر، اسکناس و سکه این سازمان امروز گفت: در این نمایشگاه سکه‌هایی ازکشورهای یونان ، انگلیس ، ایرلند ، هند ، هنگ کنگ ، عراق ، کانادا ، استرالیا، آلمان ، اتریش، افغانستان ، آرژانتین، بلغارستان و بولیوی همزمان با هفته میراث فرهنگی در معرض دید عموم قرار گرفته است .

خانم قاسمی افزود : سکه ­های به نمایش گذاشته شده در این موزه ، سکه ­هایی هستند که زائران و مجاوران و مجموعه داران به گنجینه سکه آستان قدس رضوی اهدا کرده اند .

سکه 50 سنتی ازکشور هنگ کنگ ضرب سال 1965 میلادی با تصویر ملکه الیزابت همراه با اولین تاج ملکه ، فلس‌های نقره عراق ، دراخمای یونان ، پنی و پنس از ایرلند ، شیلینگ ، کرون و پنی از انگلیس و سکه های نیم ، یک و 2 آنا ، یک چهارم روپیه هند دوره استعمار و مربوط به سالهای 1930 تا 1955 و تصویر جرج ششم از سکه های کم نظیر موجود در این مجموعه است.

کارشناس گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه آستان قدس گفت­: قدیمی ترین سکه به نمایش در آمده در این مجموعه ضرب 1919 میلادی با مبلغ 2 آنا ازکشور هند از جنس مس نیکل و جدید ترین سکه با سال ضرب 2004 میلادی با مبلغ یک یورو سنت ازکشور یونان و از جنس استیل با روکش مس است .

این نمایشگاه تا پایان این هفته دایر است .
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: