جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 23 ارديبهشت 1392     
ابوترابي فرد: صنعت بيمه راهکاري براي برون رفت از حوادث طبيعي

به گزارش صنعتی نیوز، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه مدیریت سیلاب، گام هایی بلند در خصوص ذخیره سازی منابع آب برداشته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در کنفرانس ملی مدیریت سیلاب با اشاره به اینکه ایران از نظر بلایای طبیعی جزو 10 کشور حادثه خیز دنیاست، افزود: این موضوع می تواند یکی از مهم ترین عوامل توسعه علمی کشور و زمینه ساز رشد فناوری باشد.

وی گفت: امروز سدهای قابل بهره برداری به یکصد عدد رسیده و صد تای دیگر هم در حال طراحی و اجرا است که تمامی فرآیندهای آن به شکل بومی انجام می شود.

ابوترابی فرد افزود: در کنار ذخیره سازی منابع آب نه تنها نباید از میزان مراتع و جنگل ها کاسته می شد ، بلکه باید به آن افزوده می شد اما در حال حاضر ما در این بخش شرایط خوبی نداریم.

وی گفت:‌ از 17 میلیون هکتار جنگل، این میزان امروز به 11 میلیون هکتار کاهش یافته است و باید بدانیم که رمز حیات ما در حفظ و توسعه جنگل ها و مراتع است.

ابوترابی فرد همچنین به ضرورت ارتقاء سطح دانش و سازمان ها و نهادها اشاره کرد و افزود: باید با استفاده از صنعت بیمه برای برون رفت از حوادث و بلایای طبیعی، راهکارهای مناسبی اتخاذ شود.

وی گفت: موضوع بیمه را باید به طور جدی در دستور کار قرار دهیم، زیرا فرهنگ بیمه هنوز در کشور عمومی نشده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه مقاوم سازی گام های بلندی برداشته شده است، طوری که در همین دوران با همکاری دولت و مجلس بیش از یک میلیون و 400 هزار خانه روستایی مقاوم سازی شد.

ابوترابی فرد به ضرورت تبدیل آبیاری سنتی به شیوه های نوین نیز اشاره کرد
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: