جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 8 ارديبهشت 1392     
دلیل تعلل در نرخ گذاری خودرو چیست؟

تسنیم: رئیس کمیسیون اقتصادی علت طرح تحقیق و تفحص مجلس از شورای رقابت را تعلل این شورا در قبال قیمت گذاری خودروهای داخل و به طبع آن متضرر شدن صنعت خودرو اعلام کرد.

ارسلان فتحی پور با اشاره به اینکه شورای رقابت با عدول از وظیفه خود بدنبال تعیین قیمت خودروها است، اظهار داشت: وظیفه این شورا تعیین شیوه قیمت گذاری خودرو است و بر اساس قانون سازمان حمایت باید نسبت به این امر اقدام کند.  

فتحی پور ضمن حساس دانستن مقوله قیمت گذاری خودرو بواسطه ارتباط جامعه 3 میلیون نفری کارگری اضافه کرد: متاسفانه شورای رقابت توان درک این موضوع را ندارد که صنعت قطعه سازی و به طبع آن صنعت خودرو تقریبا بدلیل تعلل این شورا با ضرر هنگفت مواجه شده و حتی به مرز تعطیلی رسیده است.  

وی یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در رکود این صنعت را اقدامات نسجیده برخی از مسئولان در این خصوص دانست و تصریح کرد: باید از این عزیزان پرسید مگر قیمت گذاری یک محصول چقدر طول می کشد ؟آیا قیمت گذاری و ارزیابی و کارشناسی برای قیمت تمام شده یک محصولی مانند خودرو بیشتر از یک هفته بطول می انجامد؟  

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: باعث تاسف است که تعیین فرمول قیمت گذاری خودرو مدت زمان زیادی خودروسازان را با بلاتکلیفی مواجه کرده است و اساساً برنامه ریزی های تولیدی این صنعت را از بین برده و به تبع آن کارگران را متضرر کرده است.  

نماینده مردم کلیبر ادامه داد: وضعیت به گونه ای شده است که ناچاریم تحقیق و تفحص از شورای رقابت را در دستور کار قرار دهیم و سریعاً به آن رسیدگی کنیم.