جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 8 ارديبهشت 1392     
صدورشناسنامه مکانیزه برای افراد 15 ساله

مهر: مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تا سال گذشته، شناسنامه قدیمی افراد 15 ساله عکس‌دار می‌شد، اعلام کرد: از ابتدای سال 90 به بعد برای افرادی که به سن 15 سالگی رسیده و برای عکس‌دار کردن شناسنامه خود مراجعه می‌کنند، شناسنامه مکانیزه صادر می‌شود.

محسن اسماعیلی با بیان اینکه کلیه ادارات ثبت احوال سراسر کشور به امکانات صدور شناسنامه مکانیزه مجهز هستند، اظهار کرد: اولویت تعویض شناسنامه متعلق به کسانی است که مشخصات سجلی آنها تغییر کرده یا اینکه به دلیل آسیب سند، شناسنامه آنها از درجه اعتبار ساقط و یا مفقود شده است.

اسماعیلی ادامه داد: افرادی که به سن 15 سالگی رسیده و قصد عکس‌دار کردن شناسنامه خود را دارند نیز، در اولویت تعویض شناسنامه قرار دارند.

وی با بیان اینکه سالانه یک میلیون و 200 هزار شناسنامه توسط ثبت احوال صادر می‌شود، افزود: حدود 900 هزار شناسنامه مکانیزه در سال، به عنوان شناسنامه اصلی صادر شده و مابقی مربوط به صدور شناسنامه المثنی است.

مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: بر این اساس، متولدین سال 77، امسال می‌توانند برای عکس‌دار کردن شناسنامه خود اقدام و با مراجعه به ادارات ثبت احوال و ارائه درخواست، شناسنامه مکانیزه دریافت کنند. ضمن اینکه درخواست عکس‌دار کردن شناسنامه را می‌توان علاوه بر ادارات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان دولت نیز تسلیم کرد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: