جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 1 ارديبهشت 1392     
مشهورها زودتر می‌میرند!

ایسنا: پژوهشهای صورت گرفته توسط محققان استرالیایی نشان می‌دهد، بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران 7.5 سال زودتر از سایر افراد می‌میرند.  

محققان با بررسی یک هزار فرد موفق زنده و مرده شامل خوانندگان، بازیگران، ورزشکاران، سیاستمداران و افراد نظامی دریافته‌اند که افراد مشهور زودتر از سایرین جان خود را از دست می‌دهند.  

تبعات شهرت برای بازیگران و خوانندگان 7.5 سال مرگ زودتر است، درحالیکه درجه داران نظامی هشت سال بیشتر از این گروه عمر می‌کنند.  

محققان استرالیایی در این مطالعه با بررسی آگهی های ترحیم منتشر شده در روزنامه نیویورک تایمز طی سال های 2009 تا 2011 میلادی، سن، علت مرگ و شغل افراد را بررسی کردند.  

با توجه به قیمت بالای آگهی ترحیم در این روزنامه، بیشتر این آگهی ها به بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران و افراد سرشناس جامعه اختصاص داشت.  

میانگین سنی بازیگران و خوانندگان فوت شده 77 سال و یک ماه بود، درحالیکه در گروه مخالف افراد نظامی با میانگین سنی 84 سال و هشت ماه قرار داشتند؛ میانگین سنی ورزشکاران نیز 77 سال و پنج ماه بود که در گروه مخالف تاجران و سیاستمداران با میانگین سنی 80 سال قرار داشتند.  

تصادف، ابتلا به عفونت و سرطان از جمله علل اصلی مرگ این افراد مشهور عنوان شده است.

 پروفسور «ریچارد اپشتاین» از بیمارستان سنت وینسنت سیدنی خاطرنشان می‌کند: موفقیت و ورزش نقش مهمی در لذت از زندگی ایفا می‌کند، اما شهرت باعث بی‌توجهی به رفتارهای سالم در زندگی و منجر به کوتاهی عمر این افراد می شود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: