جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 29 فروردين 1390     
توربين‌هاي بادي هم از دست هكرها در امان نماندند

به گزارش خبرنگار گروه صنایع پیشرفته صنعت نیوز، يك هكر ناشناس تصاوير و مستنداتي را منتشر كرده كه نشان مي دهد موفق به هك كردن سيستم كنترل يك توربين بادي 200 مگاواتي در فلوريدا شده است.
اين هكر موفق شده سيستم كنترلي توربين ياد شده كه متعلق به شركت NextEra Energy Resources مي باشد را به طور كامل در اختيار بگيرد.
اين هكر كه نام مخفف Bgr R. را براي خود انتخاب كرده در مورد انگيزه اش نوشته است: من براي انتقام گرفتن از اخراج غيرقانوني خودم از شركت NextEra توربين آنها را هك كردم. شما در اين مورد هيچ كاري نمي توانيد بكنيد چون من برقتان را قطع مي كنم.
وي در مصاحبه اي كه از طريق ايميل انجام شده خود را يك كارمند سابق اين شركت معرفي كرده كه موفق به شناسايي يك آسيب پذيري در نرم افزار مديريت اين توربين شده است. اين نرم افزار توسط شركت سيسكو طراحي شده است.
وي سپس با استفاده از اين نقص سيستم هاي مبتني بر پلاتفورم مديريت و كنترل SCADA را هك كرده است و توانسته كنترل كامل توربين ها را در اختيار بگيرد.
هنوز براي كارشناسان مشخص نيست وي واقعاً موفق به خرابكاري شده يا در اين مورد داستان سرايي كرده است. اما بررسي هاي امنيتي در اين زمينه در حال انجام است.
اين توربين در 170 مايلي جنوب شرقي Alberquerque در ايالت نيومكزيكو قرار دارد. اين توربين از سال 2003 نصب شده و در حال استفاده است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: