جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 27 فروردين 1390     
" دنا " مجهزترین خودروی ایرانی است

به گزارش خبرنگار گروه خودرو صنعت نیوز، وزیر صنایع و معادن خودروی دنا را مجهزترین خودروی ایرانی توصیف و ابراز امیدواری کرد: این خودرو مورد پسند مشتریان قرار گیرد.

 علی اکبر محرابیان در حاشیه مراسم رونمایی از خودروی دنا افزود: امروز چهارمین خودروی ملی کشور رونمایی شد که بازه زمانی یک سال از مرحله تصویب تا نمونه سازی و طی مراحل آزمایش های مختلف ، نوعی رکورد و موفقیت محسوب می شود.

وی اضافه کرد: این خودرو نخستین خودروی ملی است که مراحل طراحی و نمونه سازی آن بدون حضور حتی یک نفرکارشناس خارجی اجرا شد و تا پایان امسال تجاری سازی آن را شاهد خواهیم بود.

وزیر صنایع و معادن با اشاره به تصویب و اجرای برنامه توسعه صنعت خودرو با استفاده از همه ظرفیت های کشور در سال 89 گفت: زمان بندی این برنامه تهیه و اقدامات خودروسازها در آن مشخص شد.

محرابیان افزود: توسعه محصول جدید ، بازار ، خدمات پس از فروش و تکالیف خودروسازان نیز در این برنامه اعمال شده است.

وی ادامه داد: پارسال شاهد بودیم که خودروسازها بیشتر این تکالیف را انجام دادند که یکی از آنها گسترش و ارتقای کیفیت قطعات و نیز خدمات پس از فروش بود.

محرابیان با اعلام اینکه این برنامه در سال های90 تا 92 ادامه خواهد داشت گفت: با اجرای این برنامه شاهد تحقق اهداف بزرگی در صنعت خودروسازی کشور خواهیم بود.

وی افزود: در سال 88 و نیز نیمه سال 89 شاهد بودیم که بعضی خودروها قادر به گذراندن استانداردهای 55 گانه نبودند اما امروز خودروها به صورت کاملاً استاندارد تولید می شوند و با ارتقای بخش های مختلف این امکان فراهم شده است که خودروی ایمن در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر صنایع و معادن همچنین با اعلام اینکه بزرگترین کارخانه خودروسازی کشور تا نیمه اول امسال در تبریز افتتاح می شود گفت: همچنین پیش بینی کرده ایم قطب سوم خودروسازی کشور با استفاده از همه ظرفیت های خودروسازی تأسیس شود.

وی افزود: از چهار خودروی ملی که تاکنون رونمایی شده اند سه خودرو در دولت های نهم و دهم بوده است .

در مراسم رونمایی از خودروی ایرانی دنا در شرکت ساپکو علاوه بر وزیر صنایع و معادن ، نایب رئیس و جمعی از نمایندگان از جمله رؤسای کمیسیون های صنایع و معادن ، انرژی ، اقتصادی ، عمران و اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نیز معاونان وزیر صنایع و معادن حضور داشتند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: