جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 27 فروردين 1390     
وزير اقتصاد در امريکا:
جهاد اقتصادي به معني مبارزه با فقر، بيکاري و تحريم اقتصادي است

به گزارش خبرنگار گروه سرمایه صنعت نیوز، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان خطاب به خبرنگاران آمریکایی گفت نامگذاری امسال به نام جهاد اقتصادی به معنای مبارزه ملت ایران با فقر ، بیکاری و تحریم اقتصادی است.
سید شمس الدین حسینی که برای شرکت در نشست بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در واشنگتن به سر می برد ، در نشستی خبری با حضور بیست خبرنگار رسانه های آمریکایی در دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران افزود هدفمندی یارانه ها ، اقدام بزرگی برای اصلاح ساختار اقتصادی ایران است که با موفقیت و همدلی دولت و مردم آغاز شده است.
وی کاهش مصرف انرژی به ویژه بنزین را از نمونه های این اصلاح ساختار اقتصادی کشور خواند و گفت پیش از هدفمندی یارانه ها ، بیشترین یارانه در بخش انرژی پرداخت می شد و ایران توانست در همان شرایط تحریم ، طرح بزرگ هدفمند کردن یارانه ها را اجرا کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی به رشد هشتاد و شش درصدی شاخص کل بورس تهران اشاره کرد و گفت با وجود بحران های موجود در جهان ، ارزش بورس تهران به میزان هفتاد درصد رشد داشته است.
سید شمس الدین حسینی افزایش بیست و چهار درصدی صادرات غیرنفتی و رشد شانزده و چهار دهم درصدی واردات در سال گذشته را نتیجه مبادلات نفتی و غیرنفتی ایران با یکصد و نود کشور دانست و گفت حجم ترازیت کالا نیز بیش از چهل درصد رشد داشته است و بیش از هشتاد کشور دنیا ، از ایران به عنوان مسیر مناسب ترانزیت استفاده می کنند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی به ذخیره ارزی یکصد میلیارد دلاری و بدهی خارجی بیست میلیارد دلاری کشورمان اشاره کرد و گفت اقتصاد ایران به لحاظ تجاری برای شرکای خود ، جذابیت بی نظیری دارد.
وی یادآور شد جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم ها و فشارها ، در یک سال گذشته از رشد و پیشرفت چشمگیری در زمینه های مختلف اقتصادی برخوردار بوده است. موضوعاتی مانند تحریم های یک جانبه آمریکا بر ضد ایران ، تاثیر یارانه ها بر قیمت انرژی ، مبادلات
تجاری ایران با دیگر کشورها و تحولات اخیر منطقه و کشورهای عربی ، از جمله محورهای سئوالات خبرنگاران رسانه های آمریکایی از وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران بود.
سید شمس الدین حسینی همچنین در پایان این نشست خبری ، نشست بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول را تشریح کرد.
در این نشست خبری همچنین مصطفی رحمانی سرپرست دفتر حفاظت از منافع ایران در واشنگتن نیز موضوع تحول ساختاری اقتصادی ایران را برای خبرنگاران رسانه های آمریکایی تشریح کرد.




درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: