جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 27 فروردين 1390     
پایان اصلاح قانون کار در وزارت کار

به گزارش آتی نیوز، سید محمد یاراحمدیان در گفتگو با مهر با اعلام اینکه اخیرا اصلاح قانون کار پس از چند سال از آغاز آن از بررسی و کارشناسی اولیه خود خارج شده است، گفت: از این پس اصلاحات قانون کار می تواند در اختیار شرکای اجتماعی برای بررسی و ارائه نظر کارشناسی قبل از ارسال به مجلس است.

رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگر کشور، اظهار داشت: تاکنون در خصوص انجام اصلاح قانون کار دعوتی از مجمع عالی برای ارائه نظرات کارشناسی و بررسی بعمل نیامده است.

یاراحمدیان خاطر نشان کرد: استنباط من از سخنان اخیر وزیر کار و امور اجتماعی در زمینه آماده شدن اصلاحات قانون کار این است که وزارت کار بررسی ها و کارشناسی های خود را انجام داده است و حالا می تواند نظرات خود را به شرکای اجتماعی دیگر یهنی کارگران و کارفرمایان ارائه کند.

این مقام مسئول کارگری کشور ادامه داد: قبل از اینکه اصلاحات قانون کار برای بررسی نهایی و تصویب به مجلس ارسال شود باید توسط شرکای اجتماعی بررسی و تغییرات مدنظر آنها در آن اعمال شود.

وی با تاکید بر اینکه در این مرحله از کار منافع کارگران دنبال خواهد شد، گفت: انجام اصلاحات در قانون کار به معنی تغییر اصل قانون نیست.

رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگر کشور، بیان داشت: در هر صورت با اظهارات وزیر کار مشخص می شود که ددولت به عنوان یکی از شرکای اجتماعی بررسی ها و کارشناسی خود را به پایان رسانیده است.

یاراحمدیان تصریح کرد: پس از این مرحله از کار بررسی اصلاحات قانون کار، شرکای اجتماعی یعنی کارگران و کارفرمایان نیز نظرات خود را ارائه خواهند کرد و پس از ان نیز برای تصویب نهایی به مجلس ارسال می شود.

به گزارش مهر، اصلاح قانون کار از سال 86 توسط وزارت کار و امور اجتماعی مطرح شده است و از آن زمان به بعد نیز در مقاطعی از برررسی هایی کارشناسی و آماده شدن لایحه اصلاح قانون کار برای ارائه به مجلس سخن گفته شده است.

با این حال تاکنون بسیاری از مقامات کارگری و کارفرمایی از انجام هرگونه اصلاحات در قانون کار و اینکه از آنها در این زمینه نظرخواهی شده باشد اظهار بی اطلاعی کرده اند.

در هر صورت با نهایی شدن طولانی مدت اصلاحات قانون کار و پس از تغییر دو وزیر در وزارت کار و امور اجتماعی به نظر می رسد این موضوغ در حال نهایی شدن باشد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: