جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 27 فروردين 1390     
ساركوزی به جشنواره كن می‌رود!

ایسنا:‌ فيلمي درباره زندگي و نحوه به‌قدرت رسيدن «نيكولا ساركوزي»، رييس‌جمهوري فرانسه در جشنواره كن به نمايش درخواهد آمد.

پس از اعلام فيلم‌هاي حاضر در بخش‌هاي مختلف شصت‌وچهارمين جشنواره فيلم كن، نمايش فيلمي از زندگي سياسي رييس‌جمهوري فرانسه در اين فستيوال قطعي شد.

روزنامه ديلي‌تلگراف انگليس در مطلبي با تيتر "فيلم شرم‌آور نيكولا ساركوزي در جشنواره كن 2011" نوشت، فيلمي با نام «پيروزي» كه براي نمايش در بخش خارج از مسابقه جشنواره كن انتخاب شده است، چگونگي به قدرت رسيدن نيكولا ساركوزي و جدايي او از همسرش را به‌تصوير خواهد كشيد.

اين فيلم كه پيروزي ساركوزي در انتخابات رياست‌جمهوري فرانسه در سال 2007 را نشان مي‌دهد، درحالي روز18 مي در كن نمايش مي‌يابد كه چندين ماه درباره محتوا و مضمون آن ميان سازندگان فيلم و جشنواره كن بحث و جدل بود.

«نيكولا ساركوزي» اكنون در دوراهي حضور در مراسم اكران اين فيلم در جشنواره كن است و اين زماني جالب‌تر مي‌شود كه همسر او «كارلا بروني» براي بازي در فيلم «نيمه‌شب در پاريس» وودي آلن كه براي مراسم افتتاحيه كن انتخاب شده، در مراسم حضور خواهد يافت.

منتقدين و مخالفان ساركوزي از هم‌اكنون انتظار اكران اين فيلم را مي‌كشند و نمايش آن مي‌تواند موجب شرم‌ساري بيشتر ساركوزي شود و براي انتخابات دوره آينده رياست جمهوري فرانسه براي او گران تمام شود.

فيلم «پيروزي» تحت پنهان‌كاري و نظارت دقيقي ساخته شد كه حتي بازيگران آن پايان فيلم را نمي‌دانند و مشاوران ساركوزي نيز پس از تماشاي تيزرهاي فيلم نسبت به آن ابراز بي‌علاقگي كرده‌اند،درهمين حال، «تيري فرمائو»، رييس جشنواره كن مدعي شده است كه براي نمايش يا عدم نمايش اين فيلم كه كارگرداني آن را«خاوير برينگر» برعهده داشته، تحت هيچ‌گونه فشاري نبوده است.

شصت‌وچهارمين جشنواره‌ي فيلم کن 11 مي با نمايش فيلم «نيمه‌شب در پاريس» به کارگرداني وودي آلن آغاز خواهد شد.

معتبرترين رويداد سينمايي جهان تا روز 22 مي ادامه خواهد داشت و امسال «رابرت دنيرو»، بازيگر سرشناس آمريكايي رياست هيأت داوران را برعهده دارد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: