جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 25 فروردين 1390     
سيب کلسترول خون را کاهش مي دهد

پژوهشگران اعلام کردند مصرف روزانه یک سیب میزان کلسترول خون را پایین می اورد و فرد را از مراجعه به متخصصان قلب بی نیاز می کند .
دکتر بهرام ارجمندی از دانشگاه دولتی فلوریدا با اشاره به نتایج تیم تحقیقاتی خود در زمینه فواید سیب گفت ‌سیب میوه ای معجزه اساست که فواید ان خیلی فراتر از محتوای فیبری آن است.
در این مطالعه یکصد و شصت زن بین سنین چهل و پنج تا شصت و پنج سال مورد مطالعه قرار گرفتند و گروهی بطور تصادفی به مدت یکسال روزانه هفتاد و پنج گرم قطعات سیب تازه یا خشک شده مصرف کردند .
از این افراد بطور مرتب در فواصل سه ماهه شش ماهه و یکساله نمونه های خون گرفته شد .
به گزارش یونایتدپرس ، دکتر ارجمندی گفت‌ نتایج تحقیقات درمورد این زنان بسیار شگفت انگیز بود.
زیرا میزان لیپوپروتئین یا همان کلسترول بد در خون زنانی که روزانه سیب مصرف می کردند ، در طول شش ماه شاهد تغییرات باورنکردنی بود و بطور میانگین حدود بیست و سه درصد کاهش یافت .
افزون بر ان سطح پروتئین سی - ری اکتیو؛ نوعی پروتئین که میزان ان در واکنشهای التهابی در بدن افزایش می یابد ، در این دسته از انان پایین تر امد .
دکتر ارجمندی خاطر نشان کرد ‌من هرگز انتظار نداشتم مصرف سیب تا این اندازه سطح کلسترول بد خون را کاهش و در عین حال سطح کلسترول خوب را تا حدود چهار درصد افزایش دهد.
وی افزود دیگر مزیت مصرف سیب اینکه دویست و چهل کالری اضافی که روزانه با مصرف سیب خشک به بدن می رسد ، منجر به اضافه وزن در زنان نمی شود، بلکه در عوض موجب می شود انها بطور میانگین حدود سه ممیز سه دهم پوند وزن کم کنند بنابراین کاهش وزن بدن دیگر مزیتی است که باید به جدول مزایای مصرف روزانه سیب اضافه کرد .
دکتر ارجمندی گفت بخشی از علت کاهش وزن ممکن است به پکتین موجود در سیب مربوط باشد که به فرد کمک می کند تا احساس سیری کند .
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: