جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 11 فروردين 1390     
آژانس بين المللي انرژي اتمي کنفرانس ايمني هسته اي برگزار مي کند

به گزارش خبرنگار گروه صنایع پیشرفته صنعت نیوز، یوکیا امانو، دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی،‌روز چهار شنبه اعلام کرد از اعضای این آژانس خواسته است در کنفرانس مهمی که ژوئن آینده درباره ایمنی هسته ای برگزار خواهد شد، شرکت کنند.
دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که در کنفرانسی مطبوعاتی سخن می گفت، خاطر نشان کرد برای دولتهای یکصد و پنجاه و یک کشور عضو این آژانس دعوت نامه ارسال کرده است تا در کنفرانس عالی رتبه ای که قرار است بیستم ژوئن درباره ایمنی هسته ای در وین برگزار شود، شرکت کنند.
یوکیا امانو با تاکید بر اینکه شرایط موجود در راکتور شماره یک نیروگاه اتمی فوکوشیما در ژاپن بسیار نگران کننده است، افزود هنوز زود است که بخواهیم پایان این بحران را پیش بینی کنیم.
دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد بحران هسته ای در ژاپن هنوز حل نشده است و بسیار ضروری است که از همین حالا به فکر آینده باشیم و از حوادث نگران کننده ای که تا کنون در تاسیسات و کارخانه های اتمی روی داده است، درس بگیریم و ایمنی هسته ای را در سراسر جهان تقویت کنیم.
یوکیا امانو تصریح کرد در کنفرانس ایمنی هسته ای که ژوئن برگزار می شود حادثه فوکوشیما و پیامدهای ان بررسی خواهد شد و تلاش خواهیم کرد برای تقویت امنیت هسته ای و آمادگی هر چه بیشتر برای مقابله با حوادث هسته ای نظیر انفجار هسته ای فوکوشیما، از این حادثه درس بگیریم.
زمین لرزه شدید و سونامی مهیب در ژاپن و فاجعه ای که در نیروگاه هسته ای فوکوشیما روی داد نگرانیها را درباره ایمنی تاسیسات و نیروگاههای هسته ای در جهان تشدید کرده است.
زلزله شدید ژاپن و انفجارهایی که در نیروگاه فوکوشیما اتفاق افتاد مسئولان و کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را بر آن داشته است تا خطرات حوادث طبیعی را بر نیروگاهها و تاسیسات هسته ای در مناطق آسیب پذیر جهان با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهند و خطرات موجود را به دولتها گوشزد کنند.
کارشناسان و مسئولان انجمن جهانی هسته ای معتقدند راکتورهای هسته ای به گونه ای طراحی می شوند که بتوانند در برابر زلزله های احتمالی مقاومت داشته باشند.
با این حال برخی از کارشناسان زلزله بر این عقیده هستند که ارزیابیهای صورت گرفته غالب اوقات بر پایه اطلاعات ناقص استوار شده است و زمانی که یک زلزله بسیار شدید شبیه زلزله نه ریشتری اخیر ژاپن روی دهد نمی توان چندان به استحکام تاسیسات هسته ای اطمینان داشت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: