جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 11 فروردين 1390     
پروازهاي فوق‌العاده نوروزي هما

مديرعامل ايران اير از برقراري چندين پرواز فوق‌العاده در ايام نوروز براي ارائه خدمات بيشتر به مسافران خبر داد و گفت: در ايام نوروز هما اقدام به برقراري پرواز براي برخي ايرلاين‌هاي داخلي كه قادر به انجام تعهدات خود نبودند، كرد.

فرهاد پرورش در گفت‌وگو با فارس انجام پروازهاي نوروزي و خدمات‌رساني شركت هواپيمايي ايران‌اير به مسافران در اين ايام اظهار داشت: از ابتداي شروع طرح نوروزي (اواخر اسفندماه) پروازهاي نوروزي اين شركت به اقصي ‌نقاط كشور پهناور ايران و نقاط پروازي خارجي آغاز شد.

وي با اشاره به اينكه شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران تمامي تلاش خود را براي ارائه مطلوب‌ترين خدمات به مسافران انجام داده است، اذعان داشت: تا به امروز اغلب پروازهاي اين شركت تا حد امكان با كمترين تاخيرات انجام گرفته است.

انجام پرواز براي برخي ايرلاين‌هاي داخلي توسط هما

مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: در ايام نوروز امسال شركت هواپيمايي ايران‌اير براي چندين ايرلاين داخلي كه تعهد پروازي ايجاد كرده و به دلايلي قادر به انجام آن نبودند اقدام به برقراري پرواز كرد.
پرورش ادامه داد: چند شركت هواپيمايي داخلي كه اقدام به پيش‌فروش كليپ‌هاي نوروزي خود كرده بودند اما به دلايلي نتوانسته بودند تعهدات پروازي خود را اجرا كنند از ايران‌اير كمك گرفتند و اين ايرلاين براي شركت‌هاي هواپيمايي مذكور چندين پرواز را علاوه بر پروازهاي خود انجام داد.

پروازهاي يك‌ سر خالي هما
مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اينكه در ايام نوروز و پيك سفر در مسيرهاي خاص نظير تهران - مشهد، تهران - كيش، تهران - شيراز و از اين قبيل تقاضاي سفر بسيار بالا است، گفت: در پروازهاي رفت مسيرهاي مذكور صندلي‌هاي هواپيما كاملاً تكميل است اما در مسيرهاي برگشت همان‌روز به دليل كاهش تقاضا طبيعتاً برخي اوقات تا 50 درصد صندلي‌ها تكميل مي‌شود و هواپيما به صورت نيمه تكميل به تهران باز مي‌گردد.

پرورش اضافه كرد: همچنين در برخي مسيرهاي خاص كه به دليل افزايش تقاضاي سفر هما اقدام به پروازهاي فوق‌العاده مي‌كند ممكن است هواپيما به صورت نيمه‌ تكميل در اين ايام پرواز كند.

 بدين ترتيب كه به عنوان مثال حدود 100 نفر متقاضي رفت به مشهد وجود دارد و همچنين تقاضاي برگشت از مشهد نيز بسيار زياد است. بنابراين هما در مسير رفت با در نظر گرفتن هواپيماهايي نظير ايرباس يا بوئينگ اين 100 نفر مسافر را در قالب يك پرواز فوق‌العاده جابه‌جا مي‌كند و هواپيما در واقع به صورت نيمه‌تكميل و تنها در راستاي ارائه خدمات به تمامي مسافران به سمت مقصد پرواز مي‌كند.

مديرعامل ايران‌اير افزود: طبيعتاً وقتي مسافران سوار بر اين هواپيما مي‌شوند و مشاهده مي‌كنند كه هواپيما به صورت نيمه ‌تكميل به سمت مقصد پرواز مي‌كنند متعجب مي‌شوند كه اگر صندلي خالي وجود داشت پس چرا آنها براي خريد بليت با زحمات فراوان مواجه شدند در صورتي كه شايد اطلاع نداشته باشند كه برقراري چنين پرواز فوق‌العاده‌اي تنها در راستاي ارائه خدمات به مسافران بوده است.

وي افزود: ممكن است هما در اين پروازهاي نيمه‌ تكميل از لحاظ بازرگاني حتي دچار زيان شود اما اين شركت هواپيمايي در راستاي ارائه خدمات به تمامي متقاضيان و در جهت جلوگيري از سرگرداني آنها اقدام به برقراري چنين پروازهايي مي‌كند.

وي خاطرنشان كرد: اين ايرلاين همچنين پروازهاي فوق‌العاده زيادي را در مسير دوبي براي ايام نوروز در نظر گرفته است تا مسافران ايراني كه قصد دارند از دوبي به سمت ايران پرواز كنند با سرگرداني مواجه نباشند.

 عدم افزايش قيمت بليت پروازهاي خارجي و عتبات عاليات هما
پرورش اذعان داشت:‌ در ايام نوروز قيمت بليت در هيچ‌يك از مسيرهاي پروازي خارجي و نيز مسيرهاي عتبات عاليات از سوي شركت هما افزايش نيافته است در حالي كه برخي ايرلاين‌هاي داخلي قيمت بليت مسيرهاي خارجي و عتبات عاليات خود را بين 1.5 تا 2 برابر افزايش دادند.

وي گفت: در اين ايام برخي آژانس‌هاي فروش بليت پروازهاي خارجي بعضي ايرلاين‌ها را در قالب چارتر حتي تا 2 برابر قيمت به فروش رساندند.

تاخيرات پروازي حجاج عمره به دليل مشكلات فرودگاه جده
مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران اذعان داشت: به دليل مشكلات فرودگاه جده و ايستايي زياد خدمه پروازي و حجاج در پشت گيت‌هاي اين فرودگاه چندين پرواز حج عمره شركت هما از فرودگاه جده براي برگرداندن حجاج به ايران با تاخير مواجه شد.

وي گفت: البته اغلب مردم به اين موضوع واقف هستند كه تاخيرات پروازهاي حجاج به علت بروز مشكلات از طرف سعودي است.

پرورش افزود: البته شركت ايران‌اير بسياري از تاخيرات را با در نظر گرفتن هواپيماهاي پشتيبان در اين باره كاهش داد اما در كل خدمات‌دهي فرودگاه جده كماكان نامطلوب بود و پروازهاي حجاج با تاخير مواجه شد.

 اتمام اورهال هواپيماي 600-300 هما
مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان كرد: ظرف 10 الي 15 روز آينده يك فروند هواپيماي ايرباس 600-300 هما كه در مركز تعميرات اين ايرلاين اورهال شده است از تعميرات اساسي بيرون مي‌آيد.

وي اذعان داشت: انجام تعميرات اساسي هواپيماها در ايران نسبت به كشورهاي خارجي بسيار كم هزينه‌تر است و موجب ذخيره ارز در داخل كشور خواهد شد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: