جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 29 آبان 1399     
پرداخت حق الزحمه ورزشکاران پارالمپیکی ۱۰۰ درصدی می‌شود

 به گزارش صنعت نیوز،نشست خبری محمد تابع، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و هادی رضایی، سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ به صورت وبیناری برگزار شد.

محمد تابع دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در این نشست درخصوص حقوق ورزشکاران، گفت: حمایت‌ها با مصوبات ستاد برای رده ۱، ۵۰ درصدی بوده و برای رده‌های بعدی هم از شش ماهه دوم است. طبق گزارش تمرین و اردویی که از فدراسیون می‌رسد، پرداخت در دستور کار قرار می‌گیرد. ضمنا، چون به دلیل کرونا از برگزاری اردو‌ها منع شده بودیم، حق الزحمه ورزشکاران تا ۵۰ درصد پرداخت می‌شد که در ستاد تصویب شد در سه ماهه آخر سال به طور کامل پرداخت شود.
 
وی افزود: طبق مصوبات ستاد کرونا دو هفته در شرایط قرمز و تعطیل هستیم. امیدواریم از ۱۵ آذر به بعد وضعیت بهتر شود. از مصوبات ستاد کرونا تبعیت می‌کنیم. اولویت همه ما سلامتی ورزشکاران است. در برخی شهر‌ها وضعیت قرمز نیست و راحت‌تر هستیم البته اتاق تک نفری و خرید بلیط هواپیما حتی ۲ صندلی برای یک نفر و امکانات ویژه لحاظ می‌کنیم.
 
تابع ضمن تاکید بر اینکه مصوبات قبلی ستاد پابرجاست، ادامه داد: گروه بندی‌های مصوب نقض نشده است. صرفا کسب سهمیه، ملاک اعزام نیست. یکی از اولویت‌های ۴ گانه مصوب کمیته باید لحاظ گردد. با شرایط فنی رشته‌های مختلف، رده ۱ شایسته طلا، رده ۲ نقره و رده ۳ برنز و چهارم طلایی‌های پاراآسیایی است که شانس طلای پاراآسیایی بعدی باشند.
 
وی ادامه داد: در ۹ رشته تیر و کمان، تیراندازی، وزنه برداری، والیبال نشسته مردان، بسکتبال باویلچر مردان، قایقرانی (کانو)، جودوی نابینایان، پارادوومیدانی و پاراتکواندو کسب سهمیه شده است. به دلیل شرایط رده بندی و کلاس بندی، پارادوومیدانی هنوز شانس دارد.
 
وی درخصوص تجهیزات برخی ورزشکاران، گفت: بسیاری از موارد، خریداری و توزیع شده، ولی برای برخی در مسیر گمرک یا به دلیل تحریم‌ها مشکلاتی ایجاد شده است. قایق خانم بهروزی راد که از مرداد تا حالا از گمرک ایران ترخیص نشده، چون از سال‌ها پیش، فدراسیون به گمرک بدهی دارد لذا تقاضای فوری از مراجع دارم که با کمک به فدراسیون، مشکل این ورزشکار طلایی ما را حل کنند.
 
دبیر اجرایی در پاسخ به چرایی تکرار در رکوردگیری دو و میدانی، گفت: طبق قرارداد باید ورزشکاران هر چند ماه یکبار سنجش شوند. آمادگی بدنی و رکورد با هم رصد می‌شود. افت یا روبه جلو بودن ورزشکاران کنترل و بررسی می‌شود. متاسفانه افت زیادی داشتیم نسبت به مسابقات جهانی امارات؛ لذا این روند رکوردگیری و رصد ادامه دارد. در رشته‌های دیگر هم همینطور است. آماده‌ترین ورزشکار برای اعزام، نهایی می‌شود.
 
وی گفت: نکته دیگر اینکه کلاس بندی تایید شده بین المللی نیاز است لذا موقع ثبت نام باید رکوردشان ثبت شود. در پارادو و میدانی نیمه اول فروردین باید اسامی قطعی توکیو اعلام شود.
 
 قوانین سال قبل برای توکیو 
 
هادی رضایی، سرپرست کاروان جمهوری اسلامی ایران در پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ نیز در این نشست مجازی، گفت: قوانین سال قبل برای توکیو از طرف ما و کمیته بین المللی پارالمپیک پابرجاست. جلسه مشترک مجازی پارالمپیک کشور‌ها با دست اندرکاران کمیته بین المللی پارالمپیک و ستاد برگزاری توکیو ۲۰۲۰ نیز امروز برگزار شد. بعضی کشور‌ها علاقه‌مند بودند زودتر بروند به توکیو. ما ۲۴ آپارتمان داریم که می‌توانیم حتی بازدید کنیم.
 
وی افزود: نحوه ورود، شرایط ورود به دهکده و ... هر ۲ ما