جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 4 خرداد 1388     
بانک قرض الحسنه تاسيس شد

ایرنا: معاون امور بانک،‌ بيمه و شرکت هاي دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي از تاسيس بانک قرض الحسنه با سرمايه اوليه 15 ميليارد ريال با هدف اجراي سياست هاي اصل 44 خبر داد.

به گزارش روابط عمومي وزارت امور اقتصادي ودارايي، "حميدپورمحمدي"‌ با اشاره به فعاليت و تاسيس بانک قرض الحسنه، افزود:‌ اين بانک با سرمايه اوليه 15 ميليارد ريال به صورت نقدي و غيرنقدي با هدف اجراي سياست هاي اصل 44 قانون اساسي و کاهش فعاليت، تصدي دولت و همچنين رفع دغدغه شبهه و حساسيت از عقد قرض الحسنه تاسيس شده است.

وي ادامه داد: براي تامين نيروي انساني لازم براي آغاز به کار بانک تمام موسسان مکلف شدند تعدادي از نيروهاي خود را به صورت ماموريت يک ساله يا انتقال دائم در اختيار اين بانک قرار دهند.

اين بانک براساس قانون پولي و بانکي کشور و قانون عمليات بانکي بدون ربا و مصوبه هيات وزيران در مورد تشکيل بانک هاي قرض الحسنه تشکيل شده است.

پورمحمدي در پاسخ به سئوالي در خصوص کاهش سود تسهيلات بانکي، گفت: کاهش سود تسهيلات بانکي براي سازماندهي و تسهيلات ارايه شده بانک ها نيست و تسهيلات ارايه شده بانک ها به کليه بخش هاي اقتصادي به خصوص بخش هاي توليدي سير صعودي داشته است.

معاون وزير اقتصاد، در پاسخ به سئوال ديگري درباره گسترش خدمات بانکداري الکترونيک، افزود: بانکداري الکترونيک از ارکان اصلي خدمات الکترونيکي در معماري کلان دولت الکترونيکي است.

وي در پايان با اشاره به از بين بردن خلق پول توسط بانک ها، گفت: دولت نهم براي از بين بردن خلق پول، ايران چک بانک ها را حذف و ايران چک بانک مرکزي را جايگزين آن کرده است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: