جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 2 خرداد 1388     
رئیس جمهور پاکستان در تهران

واحد مرکزی خبر: رییس جمهور پاکستان روز شنبه برای شرکت دراولین نشست روسای جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان عازم ایران می شود.

"ما شاءالله شاکری" سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در اسلام آباد با اشاره به اینکه اجلاس سران ایران ، پاکستان و افغانستان در راستای ارائه راهکار هایی برای حل بحران افغانستان و کمک به امنیت و توسعه این کشور صورت می گیرد ، گفت :رییس جمهور پاکستان در سفر دو روزه به تهران علاوه بر شرکت در این نشست سه جانبه، با رئیس جمهور و دیگر مقامات کشورمان دیدار خواهد کرد.

به گفته سفیرایران در پاکستان،این نشست یکروزه خواهد بود و روز یکشنبه در تهران برگزار می شود.

شاکری گفت:برگزاری نشست سه جانبه در حاشیه اجلاس اکو در اسفند سال گذشته و به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد که تاکنون اجلاس معاونان وزیران امور خارجه و نیز وزیران امور خارجه سه کشور در اسلام آباد و کابل برگزار شده است .

وی با اشاره به مرزهای مشترک طولانی ایران و پاکستان با افغانستان گفت:حل مشکل افغانستان راه حل منطقه ای لازم دارد و این سه کشور می توانند با استفاده از ظرفیت های موجود به حل بحران افغانستان کمک کنند .

سفیر ایران در پاکستان همچنین از سفر عاصم حسین مشاور نخست وزیر پاکستان در امور نفت و گاز در هفته آینده به تهران خبر داد و گفت:هیات پاکستانی در این سفر ، متن قراردارد انتقال گاز ایران به پاکستان را نهایی خواهد کرد.

وی ابرازامیدواری کرد طرح انتقال گاز ایران به پاکستان هرچه سریعتر اجرایی شود.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: