جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 18 آبان 1395     
افزایش ظرفیت تولید بنزین یورو 4

به گزارش صنعت نیوز، معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: تولید بنزین یورو 4 از مرز 26 میلیون لیتر گذشته و ما به مرز 50 میلیون لیتر خواهیم رسید.

محمد شریعتمداری در مراسم سیزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت و روز ملی کیفیت گفت: امروز در زمینه کیفیت نسبت به 30 سال گذشته قدمهای خوبی برداشته شده است و در عرصه تولید خودرو و کیفیت آن اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی گفت: شاخص اندازه گیری تعداد عیوب در 100 خودرو در سه ماهه اول سال در دستور وزارت صنعت معدن و تجارت قرار گرفته است و قدمهای خوبی در این زمینه برداشته شده است اما همچنان با کیفیت مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: با به کارگیری شاخص اندازه گیری تعداد عیوب مشاهده شده در 100 خودرو در سه ماهه اول سال مشخص شد فاصله کشور ما نسبت به آلمان 6 برابر ، نسبت به ژاپن 3 برابر و نسبت به کره جنوبی 2/5 برابر است.

وی ادامه داد: در حوزه نفت و گاز وضع ما در کیفیت بهتر است، تاسیس مرکز بررسی کیفیت محصولات فرآورده های نفتی نسبت به گذشته بیشتر شده است.

وی افزود: اگر تلاش وزیر نفت در طی سالهای اخیر در موضوع کیفیت نبود ما به دستاورد امروز نمی رسیدیم .

شریعتمداری گفت: بررسی کیفیت محصولات نفتی در همه موضوعات بصورت گسترده وجود دارد و با توجه به زمان تحریمها و تولید و توزیع با کیفیت قدم های اساسی برداشته شد بطوریکه عرضه سراسری بنزین یورو 4 یکی از اقدامات وزارت نفت درسراسر کشور بود.

معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: گسترش تولید فرآورده ای استاندارد یورو نه تنها به لحاظ اقتصادی بلکه در بهبود هوای کشور نقش اساسی دارد.

وی ادامه داد: تمامی بنزین های یورو 4 عرضه شده در جایگاه های تهران ، اراک ، مشهد و اصفهان مطابق با آخرین استاندارد اروپا است و اگر یک درصد در مواردی تخلفی صورت بگیرد آزمایشگاه هایی برای کنترل بنزین هم وجود دارد

وی افزود: با بهره برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس بخش قابل توجهی از تولید آن وارد بازار می شود.

شریعتمداری تصریح کرد: کیفی سازی پالایشگاه ها نیازمند سرمایه گذاری گسترده ای است .

وی افزود: توسعه در دنیا اتفاق نمی افتد مگر با توسعه انسانی که این امر نیازمند توجه به کیفیت آموزش در کشور است.


 

 




درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: