جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 18 فروردين 1395     
تولید بیش از ١٥٣ میلیون لیتر بنزین یورو چهار در پتروشیمی بندر امام

به گزارش صنعت نیوز، پتروشیمی بندر امام بیش از ١٥٣,٤ میلیون لیتر بنزین یورو چهار با استانداردهای بین المللی در سال ٩٤ به شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران تحویل داده است.

بر اساس آمارهای روابط عمومی پتروشیمی بندر امام هم اکنون علاوه بر نهادهای داخلی، شرکت اس جی اس اینترنشنال و آزمایشگاه مرجع جی ای او در امارات کیفیت بنزین یورو چهار تولیدی در این مجتمع را تایید کرده اند.

پتروشیمی بندر امام پارسال در مجموع ١١٣ هزار و ٥٤٢ تن (معادل ١٥٣,٤ میلیون لیتر) بنزین یورو چهار تولید کرده است.

بر اساس این گزارش پتروشیمی بندر امام با توجه به توان فنی و علمی موجود در خود، آماده تولید روزانه یک تا ١,٥ میلیون لیتر بنزین باکیفیت و استاندارد یورو ٤ و تحویل آن از طریق خط لوله، کشتی و یا عرضه و توزیع در جایگاههای توزیع سوخت است که در این راستا و با اخذ تاییدیه‌های لازم در شهریورماه ١٣٩٤ با عقد تفاهمنامه با شرکت پالایش و پخش  این شرکت متعهد به تحویل ماهانه ٤٥ هزار تن معادل ٦٠ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ به آن شرکت شد.  در حال حاضر طبق توافق طرفین محموله تهیه شده ابتدا از سوی آزمایشگاه طرفین مورد آزمایش کیفی قرار گرفته و پس از تطبیق کیفیت آن با استاندارد یورو ٤ و تایید آن از سوی شرکت پالایش و پخش، برای توزیع در کشور تحویل آن شرکت می‌شود.

محصول بنزین یورو ٤ حاصل آمیختن (Blending) سه ماده پارافینی پایه عاری از سولفور با درصد حجمی ٥٠ درصد و ماده آروماتیکی عاری از بنزن و سولفور با درصد حجمی ٣٥ درصد و در نهایت ماده اکتان افزا (MTBE) به میزان ١٥ درصد است.

پتروشیمی بندر امام با توجه به تنوع فرآیندهای تولیدی که سبب متمایز شدن این شرکت نسبت به شرکتهای دیگر است همه این اجزا را در واحدهای داخلی خود تولید و برای ساخت بنزین یورو ٤ استفاده می‌کند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: