جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 3 بهمن 1394     
نرخ گذاری تاسیسات گردشگری توسط نهادهای مختلف غیرقانونی است

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: نرخ گذاری تاسیسات گردشگری توسط نهادهای مختلف اعم از اتحادیه ها و جوامع هتلداری غیرقانونی است.
 عیسی رضایی مدیرکل میراث فرهنگی این اداره کل با اشاره به اینکه ورود تشکل های غیردولتی به مقوله نرخ گذاری تاسیسات گردشگری بر اساس قوانین و مقررات موجود، فاقد وجاهت قانونی است گفت: این تشکل ها به دنبال منافع صاحبان و بهره برداران تاسیسات گردشگری نبوده و به دنبال منافع افراد خاص هستند از این رو قانون گذار نرخ گذاری را بر عهده سازمان میراث فرهنگی واگذار کرده است.
وی افزود: نرخ اعلامی از سوی سازمان را فقط یک مهر اتحادیه یا جامعه می زنند و در قبال آن مبالغ هنگفتی را از واحدهای گردشگری اخذ می کنند که این کار نوعی اجحاف در حق بهره برداران تاسیسات گردشگری است.
وی با بیان اینکه افزایش سطح کیفی خدمات درهتل ها و اماکن اقامتی از سیاست های اصلی سازمان میراث فرهنگی است گفت: طرح تطبیق استانداردهای فنی و کیفی به عنوان یک طرح ملی با همکاری بخش های غیردولتی و شرکت های مشاور در دستور کار جدی این سازمان قرار گرفته است و در استان قم نیز در حال پیگیری است.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قم افزود: موضوع نرخ گذاری یکی از ابزارهای تشویقی صاحبان تاسیسات گردشگری جهت استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات است که مورد توجه قرار می گیرد.
وی ادامه داد: به خاطر شرایط موجود کشور و نبود تناسب میان عرضه و تقاضا، آزادسازی نرخ در تاسیسات گردشگری و یا واگذاری آن به بخش غیردولتی عملا بحران زاست لذا باید دراین زمینه سیاست های کلی سازمان میراث فرهنگی در نظر گرفته شود.
رضایی با اشاره به بالا بودن قیمت بسته های سفر در ایران نسبت به کشورهای منطقه گفت: با در نظر گرفتن کیفیت خدمات و استانداردهای موجود، حفظ قیمت ها و عدم افزایش آن به ویژه با توجه به کاهش محسوس رکود در کشور، سیاست های نرخ گذاری تاسیسات گردشگری عملا به نفع خود صاحبان این تاسیسات است که در توسعه و رونق گردشگری داخلی هدف گذاری شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قم افزود: طبق آماربه طورمتوسط هزینه های اقامت 60 درصد قیمت یک بسته سفر را تشکیل می دهد.
وی در ادامه نیز با بیان اینکه سطح خدمات باید در قم ارتقا پیدا کند گفت: حضور زائران خارجی و داخلی ظرفیتی برای استان قم است لذا باید سطح خدمات اقامتی، رفاهی و پذیرایی در شان زائران ارایه شود در همین راستا بحث نرخ گذاری و نظارت بر تاسیسات گردشگری در استان قم به صورت جدی در حال اجرا است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: