جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 3 بهمن 1394     
قیمت خودرو باز هم افزایش می یابد

به گزارش صنعت نیوز، یک فعال بازار خودرو در رابطه با وضعیت بازار خودرو پس از اجرای برجام گفت : بعد از لغو تحریم ها پیش بینی می شود قیمت خودروها نه تنها کاهش نیابد بلکه بعد از یکی دو روز نوسان قیمت ارز ، تحرکی داشته باشد اما مجدداً افزایش خواهد یافت.

مصطفی زمانی افشار افزود : اثرات لغو تحریم بر صنعت خودرو در سال آینده نمایان خواهد شد و تا پایان سال 94 نمی توان انتظار کاهش قیمت خودروهای داخلی و خارجی را داشت .

وی در خصوص سرنوشت قیمت خودرو در پسا برجام تصریح کرد : در حال حاضر که عملاً اتفاق خاصی در بازار نیفتاده و قیمت خودروهای وارداتی تغییر نکرده اما به احتمال قوی شرکت ها در ماه های اول سال 95 قراردادهای جدیدی برای واردات خودرو خواهند داشت .

مصطفی زمانی افشار در مورد تمایل مردم برای خودروهای وارداتی در مقابل خودروهای داخلی خاطرنشان کرد : قیمت خودروهای وارداتی با خودروهای داخلی فاصله بسیار زیادی دارد و به دلیل کمبود نقدینگی مردم قدرت خرید زیادی برای خودروهای وارداتی ندارند .

این کارشناس بازار خودرو گفت : بنابراین در این شرایط دولت می تواند با ارائه تسهیلات بانکی با نرخ سود کم به مردم برای قدرت خرید و انتخاب خودروی مورد نظرشان امتیازاتی ارائه دهد تا برای خرید اقدام نمایند .

وی در پایان بیان کرد : مشتریان همچنان به تمایلی به خرید و فروش خودرو ندارند و این اوضاع احتمالاً تا هفته های پایانی سال 94 نیز ادامه خواهد داشت و برای رونق گرفتن بازار خودرو در این برهه زمانی نیازمند افزایش قدرت خرید مشتریان و بالا نرفتن قیمت خودروها هستیم .
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: