جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 3 بهمن 1394     
همکاری دانشگاه و صنعت، کیفیت محصولات پتروشیمی را ارتقا می دهد

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به این که این شرکت آماده گسترش همکاری با دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی است، گفت: ارتباط میان دانشگاه و صنعت می تواند در تولید هر چه بهتر محصولات تاثیرگذار باشد.

عباس شعری مقدم در نوزدهمین کنگره سراسری همکاریهای دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی که در محل شهرک نفت در تالار امام رضا(ع) اهواز برگزار شد، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران با توجه به قابلیتها و تواناییهای مراکز دانشگاهی، پژوهشی و تحقیقاتی آمادگی دارد تا با این مراکز همکاری کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: ارتباط میان دانشگاه و صنعت می تواند در تولید هر چه بهتر محصولات تاثیرگذار باشد و مراکز دانشگاهی باید در دوره ساخت محصولات حضور داشته و با صنایع همکاری کنند.

وی یادآور شد: به تازگی وزیر نفت طرحی را ارائه داده، که بر اساس آن در چهار دانشگاه کشور، موسسه های تحقیقاتی دائمی ایجاد شود و تفاهمنامه هایی در این زمینه نیز امضا شده است.

شعری مقدم با بیان این که در این موسسه ها قرار است تحقیقاتی در بخشهای مختلف از جمله در زمینه پتروشیمی انجام و موارد مورد نیاز پتروشیمی مورد بررسی قرار گیرد، گفت: این مراکز تحقیقاتی می توانند از مراکز تحقیقاتی خارج از کشور نیز کمک بگیرند.

وی آینده و چشم انداز تولید و استفاده از متانول، الفین و مشتقات پروپیلن را از مهمترین موارد همکاری با دانشگاههای شیراز، امیرکبیر، تربیت مدرس و پژوهشگاه شیمی معرفی کرد و گفت: این ٤ مرکز قرار است با ١٠ دانشگاه دیگر همکاری کنند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به عنوان یک مرکز پیشرو آماده همکاری و تعامل با بخشهای مختلف دانشگاهی و تحقیقاتی است.

شعری مقدم ادامه داد: متاسفانه یکی از دلایلی که باعث شده امروزه اساتید علاقه ای به همکاری با صنایع نداشته باشند این است که تامین اعتبارات خود را در دانشگاه می دانند و صنایع نیز معتقدند که دانشگاهیان ارتباطی با صنعت ندارند.

وی با اشاره به این که بخش خصوصی بیشتر به فکر این است که در مدت زمان کوتاه به پول برسد و برای بلند مدت فعالیت نمی کند، گفت: همین موضوع سبب شد که خصوصی سازی چندان موفق نباشد و ضروری است که دانشگاهها فضا را برای ایجاد موسسات تحقیقاتی فراهم کنند تا همکاری بیشتری را با صنعت داشته باشند.


 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: