جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 3 بهمن 1394     
از تردد شناورهای فاقد بیمه در بنادر جلوگیری می شود

به گزارش صنعت نیوز، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در آینده نزدیک، از تردد کلیه شناورهای فاقد بیمه در بنادر کشور جلوگیری می شود.

مهندس سیاوش رضوانی در نشست با مدیرعامل حمل و نقل دریایی و مسافری کشور ضمن بر شمردن مزایای بیمه در دنیای امروز و حمایت بیمه برای صاحب سرمایه در مقابل حوادث اظهار داشت : بیمه تامین کننده امنیت مالی در فعالیتهای تجاری ، توسعه مبادلات و تضمین حفظ سرمایه است.

وی ادامه داد: هر گونه فعالیت اقتصادی بدون پشتوانه بیمه ناموفق است زیرا بیمه موجب رفع نگرانی سرمایه گذاران ، صاحبان سرمایه در مواقع بحران و حادثه است .

رضوانی با بیان اینکه گسترش فرهنگ بیمه یک فعالیت فرهنگی طولانی مدت و فرهنگ سازی در جامعه را می طلبد تصریح کرد: با توجه به فعالیت گسترده دریایی در استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت های مناسب بیمه می تواند جایگاه مناسبی در این عرصه داشته باشد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در آینده نزدیک ، از تردد کلیه شناورهای فاقد بیمه در بنادر جلوگیری می شود.

در ادامه مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل دریایی بار و مسافر نیز گفت: براساس قانون حفاظت از دریا ها در مقابل آلودگی به مواد نفتی مصوب سال 1389 طبق ماده 10 آئین نامه اجرایی ، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است از ورود ، ترک بندر یا فعالیت کشتیهای نفتکش و شناورهای فاقد بیمه نامه ، جلوگیری به عمل آورد.

وی ادامه داد : شناورها می بایست تعهد نامه یا گواهینامه در آبهای موضوع برای مقابله با خسارات احتمالی ناشی از آلودگی آبها به موادنفتی داشته باشند و یا تعهد نامه ای مالی جهت جبران خسارت احتمالی به همراه داشته باشد در غیر این صورت از تردد این شناورها در بنادر کشور جلوگیری به عمل می آید .

وی درخصوص عدم اجرای این قانون تاکنون گفت: علت نداشتن پیشینه اجرایی چنین کاری و همچنین رایزنی با اتحادیه شناورها برای ترویج فرهنگ بیمه در بین دریانوردان مهمترین علت تاخیر اجرای این قانون بود که خوشبختانه با فراهم شدن شرایط لازم، عملیات اجرایی از ماه آینده آغاز خواهد شد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: