جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 3 بهمن 1394     
آغاز تدوین طرح ساماندهی سواحل گیلان در سال 95

به گزارش صنعت نیوز، کمیته های 9 گانه ستاد ساماندهی سواحل استان گیلان موظف شده اند برنامه های پیشنهادی خود را در راستای تدوین برنامه های ساماندهی سواحل استان در سال آینده به استانداری گیلان تحویل دهند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و دبیر کمیته ساماندهی سواحل این استان در اظهار داشت: به منظور ساماندهی سواحل شمالی کشور، جلساتی به صورت منظم توسط وزارت کشور به عنوان متولی اصلی ساماندهی سواحل کشور برگزار می شود.

یونس رنجکش اعلام کرد: در آخرین جلسه ساماندهی سواحل استان گیلان، در خصوص فعالیت کمیته های 9 گانه ستاد ساماندهی سواحل استان بررسی های لازم به عمل آمد.

به گفته این مقام مسئول در استان گیلان، با برگزاری این جلسات باید این کمیته های 9 گانه ، برنامه های پیشنهادی خود را برای تدوین برنامه ساماندهی سواحل گیلان در سال 95 اعلام کنند.

رنجکش تاکید کرد: برنامه های سال آینده با توجه به تجربیات به دست آمده از برنامه های ریزیهای صورت گرفته در سالهای گذشته تدوین خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: هنوز اعتبارات ملی در نظر گرفته شده برای ساماندهی سواحل استان گیلان در سال 94 تخصیص نیافته است.

دبیر کمیته ساماندهی سواحل استان گیلان بیان کرد: امیدواریم تا پایان سال مالی شاهد تخصیص اعتبارات در نظر گرفته شده باشیم.

به گفته وی، اقدامات صورت گرفته در سال جاری به منظور ساماندهی سواحل استان در بحث گردشگری از محل اعتبارات تخصیص یافته در سال 93 هزینه شد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان اضافه کرد: در سال 93 مبلغ پنج میلیارد و 450 میلیون تومان جهت انجام پروزه های سرمایه ای ، هزینه ای و خرید تجهیزات به طرح ساماندهی سواح استان گیلان اختصاص یافته بود.

رنجکش تاکید کرد: تخصیص اعتبارات ملی به منظور ساماندهی سواحل استان گیلان ، تاثیر بسزایی در ارتقای خدمات رسانی به گردشگران در ایام تابستان داشته است.

وی اذعان داشت: افزایش تجهیزات لازم برای ناجیان غریق و افزایش تعداد ناجیان از جمله اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته بوده است.

وی همچنین از گسترش تعداد طرح های سالم سازی در نوار ساحلی گیلان خبر داد و گفت: امسال 40 طرح سالم سازی ویژه بانوان و آقایان از اول خرداد تا اواسط مهر ماه به گردشگران تابستان خدمات گردشگری مناسب ارائه دادند.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان گیلان بیان کرد: اختصاص اعتبارات ملی در سال 93 باعث ایجاد جهشی بزرگ در نحوه خدمات رسانی به گردشگران در سواحل شد.

وی اظهار داشت: در صورتی که روند تخصیص اعتبارات ملی برای تجهیز شناگاه های ساحلی استان ادامه یابد می توانیم شرایط مناسب تری را برای گردشگران در طول نوار ساحلی فراهم کنیم.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در ادامه گفته های خود به کاهش چشمگیر میزان غرق شدگی در ایام تابستان اشاره و تاکید کرد: دلیل اصلی کاهش چشمگیر میزان غرق شدگی در سال جاری آموزش ناجیان غریق و افزایش تعداد آنها در نوار ساحلی استان بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از هزار ناجی غریق در استان فعالیت دارند، اظهار داشت: بیش از 600 نفر ناجی غریق در خارج از طرح های سالم سازی به امداد و نجات گردشگران مشغول هستند.

این مقام مسئول دراستان گیلان افزود: علت مرگ و میر ناشی از غرق شدگی شنای گردشگران در خارج از طرح های سالم سازی است که امیدواریم این فرهنگ غلط از بین رود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: