جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز ، رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: دولت دوازدهم، توسعه گردشگری را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار داده است و مأموریت ما این است که تا سال ۲۰۲۶ میزان گردشگران ورودی به کشور را به عدد ۲۰ میلیون برسانیم.

به گزارش صنعت نیوز ، معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به کارخانه صنعتي ريسباف اصفهان گفت: ­متاسفانه­ ميراث فرهنگي معاصر ­به شدت مورد تخريب و تهاجم سوداگران قرار گرفته است.

به گزارش صنعت نیوز ، معاون میراث‌فرهنگی استان خوزستان از توقف عملیات معدن‌کاران در تپه باستانی دوکوهک رامهرمز خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز ، مدیرکل دفتر حمایت از صادرات صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در وزارت نیرو خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز ، تعدادی از آثار موزه‌ای کاخ گلستان که احتمال خطر برای آن‌ها در هنگام وقوع حوادث طبیعی مانند زلزله وجود دارد برای جلوگیری از آسیب دیدن، در مکان‌های مناسب جانمایی، مستحکم شده یا در صورت لزوم پس از بررسی کارشناسی چنانچه لازم باشد به مخازن امن منتقل می‌شوند.

به گزارش صنعت نیوز ، مدیرکل دفتر صادرات صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «ادعاهای مطرح‌شده درباره جلوگیری از حضور هنرمندان در نمایشگاه‌های مختلف به‌خاطر انتقادات آن‌ها صحت ندارد.»

به گزارش صنعت نیوز ، سرپرست صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای فرهنگی‌تاریخی از افتتاح نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی با عنوان «احیا» همزمان با آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در بهمن سال جاری خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز ، مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی ارگ بم گفت: «در چهاردهمین سالگرد زلزله بم، دروازه چوبی اصلی و خاطره‌انگیز ارگ بم دیروز (سه‌شنبه) نصب شد و امروز با حضور مسئولان کشوری از آن رونمایی می‌شود.»

به گزارش صنعت نیوز ، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری تأکید کرد که برخلاف دنیایی که تنوع فرهنگی را تهدید می‌داند، تجربه تاریخی به ما نشان داده است، اگر از تنوع فرهنگی به‌درستی و در جای خود استفاده شود، نه‌تنها تهدید نخواهد بود بلکه یک مزیت و تقویت‌کننده صلح است.

به گزارش صنعت نیوز ، نخستین جلسه شورای راهبری رویداد «همدان: پایتخت گردشگری آسیا» با حضور محمد محب‌خدایی معاون گردشگری برگزار شد.

به گزارش صنعت نیوز ، موافقت‌نامه لغو روادید گروهی گردشگران ایران و روسیه هنوز رسماً اجرا نشده است و دلیل افزایش ورود گردشگران ایرانی به روسیه این موافقت‌نامه نیست.

به گزارش صنعت نیوز ، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با تاکید بر ضرورت احصای مصادیق تخصصی حقوق شهروندی متناسب با موضوع فعالیت‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی، مهم‌ترین اقدامات این سازمان در حوزه حقوق شهروندی را تشریح کرد.

به گزارش صنعت نیوز ، نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنوع فرهنگی در ایران نه تنها تهدید نیست بلکه فرصت است، تصریح کرد: «باغ گلستان ایران با گل‌های رنگارنگش زیباست و نباید یک‌رنگ شود.»

به گزارش صنعت نیوز ، معاون میراث‌فرهنگی قم از آغاز مرمت فاز نخست خانه توکلی تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز ، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه ویژه مجلس شورای اسلامی به سازمان میراث‌فرهنگی در بحث قانون‌گذاری و بودجه تأکید کرد.

به گزارش صنعت نیوز ، معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «با برگزاری رویداد گردشگری "تبریز۲۰۱۸" باید بتوانیم پلان گردشگری صد سال آینده استان آذربایجان شرقی را تهیه کنیم.»

به گزارش صنعت نیوز ، مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «در رایزنی و مشورت و برگزاری جلسات تخصصی با کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، ایرادات شورای نگهبان به طرح حمایت از فعالان، هنرمندان و استادکاران صنایع‌دستی برطرف شده است.»

به گزارش صنعت نیوز ، فرماندهی یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی از مقر این یگان در استان‌های مرکزی و قم بازدید کرد.

به گزارش صنعت نیوز ، نشست صمیمانه معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با تعدادی از هنرمندان صنایع‌دستی برگزار شد.

به گزارش صنعت نیوز ، نشست هم‌اندیشی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با رئیس فراکسیون صنایع‌دستی و فرش مجلس شورای اسلامی، با هدف بررسی موضوعات مرتبط با این حوزه و تقویت ارتباط مجلس و معاونت صنایع‌دستی برگزار شد.