اضافه شدن ۱۹۴۰ هکتار به سطح اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اضافه شدن ۱۹۴۰ هکتار به سطح اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور طی ۱۰ ماه سال جاری خبر داد.
تاريخ : چهارم بهمن 1401 ساعت 12:51   کد : 273337
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اضافه شدن ۱۹۴۰ هکتار به سطح اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور طی ۱۰ ماه سال جاری خبر داد.

علی رسولیان در نشست بررسی پیشرفت برنامه‌های شاخص اراضی در اختیار و شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب که با حضور مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها به‌صورت ارتباط تصویری برخط برگزار شد، گفت: افزایش سطح اراضی در اختیار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تقاضا محور و اولویت دار به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود: امسال نیز با همکاری دستگاه‌های متولی، برای افزایش سطح اراضی در اختیار برای کمک به حل بخشی از مشکلات کمبود زمین مورد نیاز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی هدف، برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده و به نتایج مثمر ثمری رسیده‌ایم.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: با پیگیری‌های به‌عمل آمده و اقدامات انجام شده در ۱۰ ماه سال جاری، در مجموع ۱۹۴۰ هکتار به وسعت اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اضافه شده است.

رسولیان ادامه داد: همچنین در ۱۰ ماهه امسال، مطالعات امکان سنجی ایجاد و توسعه ۱۸ شهرک و ناحیه صنعتی نیز انجام شده است.

وی یادآور شد: پس از انجام بررسی‌های فنی و اقتصادی، مطالعات امکان سنجی این شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای اجرا به تأیید هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌های تابعه استانی رسیده است.