چهارشنبه 27 تير 1403

اتحادیه عرب: تلاش‌ها برای حل بحران بی‌سابقه سودان، یکپارچه شود

  تاريخ:بيست و سوم خرداد 1403 ساعت 20:04   |     کد : 289113   |     مشاهده: 80
دبیرکل اتحادیه عرب جنگ داخلی فعلی در سودان را بی‌سابقه توصیف کرد و خواهان یکپارچگی تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس در این کشور و اجرای توافقنامه جده شد.
به گزارش ایسنا، «احمد ابوالغیط» دبیرکل این اتحادیه گفت، جنگ فعلی سودان در تاریخ معاصر این کشور بی‌سابقه است. در این جنگ تاکنون دستکم ۱۵ هزار شهروند کشته، نهادهای دولتی به ویژه در خارطوم تخریب و پاکسازی قومی در استان دارفور و کردفان صورت گرفته است.

وی در افتتاحیه نشست مشورتی برای برقراری مجدد صلح و ثبات در سودان که امروز چهارشنبه در مقر اتحادیه عرب در قاهره برگزار شد، گفت باید ریشه بحران فعلی سودان بررسی شود. تداوم این جنگ به معنای ناتوان ساختن سودان در انجام وظایفش است.

ابوالغیط گفت: شرایط ایجاب می‌کند که تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای حمایت از تلاش‌ها برای توقف جنگ و تامین فضایی برای اجرای توافقنامه جده یکپارچه شوند.

جنگ داخلی سودان از نیمه‌های آوریل سال ۲۰۲۳ و بین دو جناح رقیب؛ دولت نظامی و ارتش سودان (SAF) به رهبری ژنرال «عبدالفتاح البرهان» و نیروهای واکنش سریع (RSF) به فرماندهی «محمدان حمدان دقلو» معروف به حمیدتی تحت حمایت امارات و دیگر نیروهای خارجی با هدف تسلط بر سودان آغاز شده است.

http://sanatnews.ir/News/1/289113
Share

برچسب ها :  اتحادیه عرب , سودان
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است