شنبه 9 مهر 1401
صنعت كشتيراني
به گزارش صنعت نیوز، گروهی از صاحبان کالا و بیمه‌گران آن‌ها از مالک کشتی Ever‌ Given به علت اینکه انسداد کشتی باعث فاسد شدن مواد غذایی و دیر رسیدن محموله‌ها‌ی‌ شد در داد‌گاه انگلیس طرح دعوی کردند که پروندۀ آن‌ها در حال حاضر مفتوح است.
به گزارش صنعت نیوز، با تصمیم گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت کشتیرانی والفجر مأمور توسعه عملیات حمل‌و‌نقل کانتینری در بندر چابهار است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۳۴ فروند کشتی به مجموع تناژ یک میلیون و ۷۸۶ هزار و ۸۸۰ تُن از ابتدای سال جاری تاکنون در اسکله‌های کالای اساسی بندر شهید رجایی پهلودهی شده است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان آخرین وضعیت راه‌اندازی خطوط کشتیرانی منظم کانتینری در دریای خزر را تشریح کرد و گفت: خوشبختانه شاهد افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد پس از راه‌اندازی هستیم.
به گزارش صنعت نیوز، تفاهمنامه همکاری میان سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه خدمات حمل‌ونقل دریایی در بندر خدماتی پارس با حضور سخاوت اسدی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و محمد‌رضا مدرس خیابانی مدیر عامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید.
به گزارش صنعت نیوز، پنج کشتی حامل محصولات کشاورزی بنادر اوکراین را ترک کردند
به گزارش صنعت نیوز، مدیر‌عامل مؤسسه DNV با اشاره به اینکه درحال حاضر ۳۳ درصد از کشتی‌ها با فنّاوری جدید و درحال ساخت از سوخت جایگزین یا انرژی سبز استفاده می‌کنند، اعلام کرد: به منظور کربن زدایی صنایع و حمل‌و‌نقل دریایی تا سال ۲۰۵۰ باید هر سال بین ۸ تا ۲۸ میلیارد دلار و بخش حمل ونقل خشکی ۳۰ تا ۹۰ میلیارد دلار برای دستیابی به کربن صفر درصد سرمایه گذاری کنند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادرو دریانوردی خوزستان گفت: در پنج ماه نخست امسال ۶۷۴ فروند کشتی در مجتمع بندری امام خمینی پهلو گرفتند.
به گزارش صنعت نیوز، کشتی‌های غیر سلولی کانتینری تنها ۱.۱ درصد از ناوگان کانتینری فعال جهان را تشکیل می‌دهند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری ۱۸ فروند کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، نرخ روزانه کشتی‌های فله‌بر کیپ سایز در روز گذشته به ۹۴۴ دلار در منطقه اقیانوس اطلس رسید که این رقم از سال ۲۰۱۶ تا کنون بی‌سابقه است.
به گزارش صنعت نیوز، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست‌های کلان دولت مبنی بر توجه به تولیدکنندگان و سازندگان داخلی، ۶ تفاهمنامه ساخت کانتینر با تولیدکنندگان ایرانی را به امضاء رسانده است.
به گزارش صنعت نیوز، نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دستاورد‌های این گروه در دولت سیزدهم گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با در نظر داشتن تامین نیاز‌های ناوگان با استفاده از پتانسیل تولیدکنندگان داخلی، اقدام به سفارش کشتی به سازندگان داخلی نموده که بر این اساس، با ساخت چهار فروند کشتی در داخل کشور، مجموعاً دو هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از پهلوگیری دو فروند کشتی اقیانوس پیما حامل روغن خام خوراکی در اسکله ویژه بندر امام خمینی خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری ۱۴ فروند کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری همزمان پنج فروند کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده‌های دامی در اسکله "فله بار"بندر امام خمینی خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از آغاز راه‌اندازی خطوط کشتیرانی منظم کانتینری در دریای خزر خبر داد و اعلام کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ۹ کشتی از بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر به بنادر آستراخان، آکتائو و ماخاچ‌کالا تردد خواهند کرد.
به گزارش صنعت نیوز، وزارت دفاع ترکیه از خروج ۵ کشتی حامل مواد غذایی از بنادر اوکراین خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، تأخیر کشتی‌های کانتینری در سفر‌های تجاری ضمن اینکه برنامه‌های صنعت کشتیرانی را برهم می‌زند، مشکلات زیادی را برای صاحبان کالا، اپراتور‌ها و مالکان کشتی بوجود می‌آورد.
به گزارش صنعت نیوز، عادل کارائسماعیل اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه اعلام کرد که تعداد کشتی‌های تفریحی پهلو گرفته در بنادر ترکیه در هفت ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ برابر افزایش یافته و به ۴۳۷ کشتی رسیده است.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است