جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز، رئیس بخش­ زلزله ­مرکز تحقیقات راه، مسکن و ساختمان گفت: در­ ۲ سال گذشته، ­ ۸ فرو ریزش زمین در تهران رخ داده ­­که ­نسبت به ۲۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل بانک مسکن گفت: مجموعه سیاست‌های بانک مسکن در حمایت از انبوه سازانی است که با فنآوری های نوین می سازند و همچنین در بافت فرسوده و مناطق کمتر توسعه یافته،​ اقدام به ساخت می کنند.

به گزارش صنعت نیوز، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 86.1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 6.4 و 83.5 درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر عامل بانک مسکن، گفت: در قالب برنامه ملی بازآفرینی شهری،​ قرار است سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده سراسر کشور نوسازی شود و همچنین محله‌های موجود در بافت‌های فرسوده نیز به لحاظ سرانه‌های خدماتی و کاربری مورد نیاز سکونت استاندارد، تغییر چهره پیدا کند.

به گزارش صنعت نیوز، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تدوین یک برنامه جامع اجرایی و عملیاتی، داشتن برنامه‌ریزی و پیش‌آمادگی و همچنین هماهنگ‌ سازی اقدامات مربوط به انجام عملیات راهداری زمستانی، در اجرای موفق این طرح تأثیر به‌ سزایی دارد.

به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر راه: متقاضیان­­ خرید مسکن ­به دلیل عدم سودهی بالا برای سفته بازان می‌توانند اقدام به خرید کنند.

به گزارش صنعت نیوز، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد حباب غیر واقعی در قیمت مسکن،​ ناشی از هجوم نقدینگی است.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس اتحادیه املاک کشور گفت: با توجه به افزایش قیمت اجاره بهای مسکن­ و کاهش توان پرداخت آن،​ مردم به سمت شهرک های­ اقماری اطراف تهران روی آورده اند.

به گزارش صنعت نیوز، کارشناس معماری و شهرسازی گفت: آمایش سرزمین که از گذشته مورد بحث در کشور بوده اجرای ان­ ­نیاز اساسی مسکن و حل معضل این بخش است.

به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی از تکمیل واریانت و ایستگاه جدید پرند در راه‌آهن تهران- همدان خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر عامل شرکت عمران و شهرهای جدید گفت: در هفته دولت در شهرهای جدید ­پردیس ۵ هزار و ۴۰۰واحد و پرند۴ هزار واحد ­واگذار می شود.

به گزارش صنعت نیوز، شاخص بهای اجاره مسکن در مناطق شهری ایران در سه ماهـه نخست­ سال ۱۳۹۷ نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل،­ ۹.۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل بانک‌مسکن از طراحی پنج سیاست اعتباری جدید برای بازار مسکن خبر داد و گفت: مهمترین عامل برای برخورداری ساخت و سازهای جدید از تسهیلات بانکی، رعایت الگوی مصرف است که در تهران در این زمینه، متوسط متراژ ۷۵ مترمربع و در سایر شهرها ۱۰۰ مترمربع مد نظر است.

به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در گذشته تنها دولت، شهرداری و بخش خصوصی این برنامه را تدوین و ارائه می دادند، درحالی که ما در این دوره مردم را به عنوان یک رکن اصلی اعلام و تسهیل گران را رابط خود با آن ها قرار دادیم.

به گزارش صنعت نیوز، مشاور رييس جمهور در امور هماهنگي نوسازي بافت‌هاي فرسوده: در طرح جديد نوسازي مي خواهيم محله و بافت را اصلاح کنيم و شرايط زيستي را براي ساکنان اين محلات بهبود ببخشيم.

به گزارش صنعت نیوز، نادر محمدزاده در جمع خبرنگاران با بيان اينکه اعتبار هزينه شده براي اجراي اين طرح ها دو هزار و 150 ميليارد ريال است افزود: اين طرح ها 9 هزار و 566 شغل مستقيم ايجاد کرده است.

به گزارش صنعت نیوز، اسحاق جهانگيري صبح امروز (يکشنبه) در تماس هاي تلفني جداگانه با وزير راه و شهرسازي و استانداران البرز و قم، خواستار اقدامات فوري براي روانسازي راه ها و يخزدايي از مسيرها شد.

به گزارش صنعت نیوز، هدف از برگزاری این همایش فراهم‌سازی بستر مناسب برای انتقال و اشتراک دانش و تجارب میان استادان ، مدیران، کارشناسان و دانشجویان فعال در زمینه مهندسی ساخت و مدیریت پروژه از طریق ‌توسعه شبکه ارتباطی بین صاحب‌نظران است.

به گزارش صنعت نیوز، بارش باران در استان گیلان(اکثر محورها)، استان آذربایجان شرقی (محور اهر_تبریز) و مازندران(محور کناره) و همچنین پدیده مه گرفتگی همراه با کاهش دید در استان خوزستان( محور آبادان) گزارش شده است.

به گزارش صنعت نیوز ، مديرعامل بانک ملي ايران با اعلام طرح ويژه مسکن اين بانک که به منظور کمک به خانه دار شدن مردم عملياتي مي شود، گفت: اين طرح از فردا 14 دي در همه شعب بانک ملي ايران در سراسر کشور اجرا مي شود.