جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز، معاونت مسکن روستایی از مقاوم بودن ۴۳ درصد واحد‌های مسکونی روستایی در کشور خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در ۱۰۹ شهر در مرحله پنجم خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: ثبت‌نام مسکن در «طرح اقدام ملی» رأس ساعت مشخص آغاز می‌شود و با تکمیل ظرفیت پایان می‌یابد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: اکنون در تهران ۱۷۰ میلیون تومان به انبوه سازان حرفه‌ای برای ساخت هر واحد تعلق می‌گیرد که این رقم پارسال، ۱۱۰ میلیون تومان بود.

به گزارش صنعت نیوز، تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش برای ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی امضا شد.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر راه و شهرسازی از آمادگی این وزارتخانه برای تامین زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای منتهی به معادن خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، مرحله دوم اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن در سه استان کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از نحوه تخصیص زمین برای ساخت واحد‌های مسکونی اقشار کم درآمد خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل بانک مسکن: ۳۵۰ هزار سپرده‌گذار صندوق مسکن یکم، واجد شرایط طرح ملی مسکن هستند.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر راه و شهرسازی: منابع تسهیلاتی بانک‌ها برای تولید مسکن در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت و پس از آن، سازنده می‌تواند وام را به خریداران واگذار کند که این مسئله آثار تورمی ندارد

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل سازمان استاندارد استان تهران گفت:گشت‌های مشترک با سازمان نظام مهندسی، ​نظارت بر تولید ومصرف مصالح ساختمانی تشدید می شود.

به گزارش صنعت نیوز، شهرداری‌ها موظف اند به اخطار‌های مهندسان ناظر در اجرای شناسنامه فنی و مهندسی ساختمان توجه کنند.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر بخش مرکز زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: حریم گسل‌ها در کشور مشخص شده است و به زودی ممنوعیت ساخت وساز ساختمان‌های مهم در حریم گسل‌ها ابلاغ می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: اجرای قانون پیش فروش ساختمان به صورت اصلاح شده، می تواند گامی موثر برای تنوع بخشیدن به بازار مالی مسکن باشد.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر راه و شهرسازی: در صورتی که خیرین وارد ساخت خانه‌های اجاره‌ای شوند، شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارند زمین رایگان برای ساخت این واحد‌ها را تامین کنند

به گزارش صنعت نیوز، نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و و‌زیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، از رونمایی سامانه صدور الکترونیکی شناسنامه فنی ساختمان خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر راه گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا به نهضت خانه‌سازی که در وزارت راه آغاز شده است، سرعت بخشیم.

به گزارش صنعت نیوز، دبیر شورای عالی شهرسازی ضمن اعلام پیگیری راهکار‌های رونق دادن به تولید مسکن از ارایه نتایج به شورای عالی به منظور اخذ تصمیم، خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در اراضی نیرو‌های مسلح ساخته می‌شود و درصورت نیاز وزارت راه از اراضی خود برای ساخت مسکن استفاده می‌کند.