جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز،مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو گفت: بر اساس سیاست ابلاغی وزارت صمت؛ راهبرد سازمان ایمیدرو از این پس از کمیت به کیفیت سوق داده خواهد شد و به جای افزایش تناژ، تولید کیفی و ارزش افزوده خط‌کش و راهنمای ما خواهد بود.

به گزارش صنعت نیوز،مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری‌ فعالیت‌های معدنی گفت: با توجه به افزایش سرمایه این صندوق، امکان ارائه حداقل 6700 میلیارد تومان تسهیلات به بخش خصوصی در بخش اکتشاف، استخراج و فرآوری حوزه معدن وجود دارد که در این راستا از فعالین و سرمایه گذاران در حوزه معدن خراسان جنوبی حمایت می شود

به گزارش صنعت نیوز، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران از تامین کامل نیاز بازار به آهن و فولاد و صادرات ۱۱ میلیون تنی این محصولات خبرداد.

به گزارش صنعت نیوز،بروزرسانی تکنولوژی‌ کارخانه‌های سیمانی در کشورفعالان، تولیدکنندگان، تشکل‌ها و انجمن‌های سیمانی در دیدار با وزیر صمت، پیش بینی‌های لازم برای تامین سوخت مورد نیاز کارخانه‌های سیمان در زمستان و جبران خسارت های ناشی از قطع برق(تابستان) را مورد تاکید قرار دادند.

به گزارش صنعت نیوز،رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر تولید و گردآوری اطلاعات در بخش ژئوفیزیک هوایی، گفت: یکسان سازی، گردآوری و تکمیل اطلاعات ژئوفیزیک هوایی از الزامات توسعه بخش اکتشاف به شمار می رود و این اطلاعات باید در سامانه "کاداستر" آورده شود.

به گزارش صنعت نیوز،معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق برای معادن و صنایع معدنی کشور اختصاص یافته است.

به گزارش صنعت نیوز،میزان صادرات محصولات فولادی و شمش طی ۵ ماهه امسال به ترتیب ۸۸ و ۳۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش صنعت نیوز،قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اظهارات مطرح شده در خصوص قیمت گذاری جدید سیمان و فولاد گفت: براساس قانون، کالاها در بورس کالا از شمول قیمت گذاری خارج هستند و به عبارت بهتر قیمت ها در بورس دستور پذیر نیستند.

به گزارش صنعت نیوز،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از اثرگذاری نخستین اقدامات وزارت صمت در ساماندهی بازار خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: وزارت صمت در ابلاغیه ای هر گونه خرید و عرضه سیمان خارج از بورس کالا را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: صادرات به افغانستان به علت مشکلات سیاسی که در این کشور به وجود آمد به مدت دوهفته متوقف شد و ماشین‌های حمل بار هم در گمرکات مانده بودند، وضعیت خطر در این کشور شدید بود و خود راننده‌ها هم این ریسک را نمی‌کردند. ولی خوشبختانه دوباره از سرگرفته و مشکل صادرات به این کشور حل شد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو از نهایی شدن تفاهم نامه تولید ۱۱ هزارمگاوات برق با حمایت بخش خصوصی و احتمال دریافت موافقت وزاری نیرو و صنعت، معدن و تجارت طی روز‌های آتی خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: ۶۲ واحد سیمانی در سامانه بورس کالا ثبت نام کرده‌اند که ۵۲ واحد در حال عرضه سیمان در بورس کالا هستند.

به گزارش صنعت نیوز،تولید سنگ آهک دانه بندی مجتمع پیربکران طی ۵ ماهه نخست ۱۴۰۰، حدود ۴۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش صنعت نیوز،امروز ۱۵ شهریور، یک هزار و ۴۹۵ تن مس مفتول، ۱۵۰ تن مس کاتد، ۸۰ تن سیم و مفتول مسی، ۴۰ تن مفتول آلومینیوم و ۲۳ هزار تن ورق سرد B عرضه خواهد شد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیر کل دفتر اکتشاف وزارت صمت با استناد به دستور دادستان کل کشور، از رفع اثر توقف روند مزایده سراسری و واگذاری 6 هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به ابلاغیه وزارت صمت در خصوص عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا گفت: بورس کالا زمینه ایجاد شفافیت و کشف قیمت منطقی محصولات از جمله سیمان را فراهم می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز،مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران از پذیرش گندله و آهن اسفنجی ۴ شرکت در بورس کالا خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،خرید و فروش سیمان خارج از بورس کالا ممنوع شدمعاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در ابلاغیه‌ای، هرگونه خرید و عرضه سیمان خارج از بورس کالا را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش صنعت نیوز،معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت ضمن اعلام مهلت ثبت نام یک هفته‌ای برای همه چرخه‌های مربوط به تولید و توزیع سیمان، از ممنوعیت هرگونه خرید و عرضه خارج از بورس کالا پس از اتمام این مهلت خبر داد.