جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی، در آستانه شصتمین سال فعالیت خود، بزرگترین آزادسازی و واگذاری محدوده‌های اکتشافی کشور را به انجام می‌رساند.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان به زودی تفاهم نامه همکاری با انجمن مهندسی معدن ایران را برای اجرای پروژه های پژوهشی امضا می کند.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس ایمیدرو گفت: ظرفیت پیش‌بینی شده اکتشاف معدنی پارسال ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع بود که امسال به ۳۱۰ هزار کیلومتر مربع افزایش می‌یابد.

به گزارش صنعت نیوز، مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: برای تسریع در تصمیم گیری جهت توسعه معادن کوچک، تاکنون 9 استان کشور صاحب کارگروه استانی شدند.

به گزارش صنعت نیوز، معاون اول رئیس جمهور گفت: موضوع ایمنی در بخش معدن به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیات عامل ایمیدرو از اختصاص 16 هزار میلیارد تومان سود شرکت های بزرگ به توسعه بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در 6 ماهه نخست سال جاری در بخش معدن بیش از 190 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته با رشد 93 درصدی روبرو بوده است.

به گزارش صنعت نیوز، شرکت سنگ آهن گهر زمین برخلاف تحریم های ظالمانه و افزایش میزان توقف مکانیکی ماشین آلات توانسته در بخش عملیات معدنکار در سال مالی 97 به نسبت مدت مشابه سال قبل، بیش از 22 میلیون و 450 هزار تن خاک و باطله و بیش از 3 میلیون و 390 هزار تن تولید سنگ آهن را افزایش دهد.

به گزارش صنعت نیوز، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از روز ۲۶ شهریور موضوع اخذ عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات مواد خام معدنی ( سنگ آهن ) به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد و از یکم مهرماه امسال شکل اجرایی به خود می گیرد.

به گزارش صنعت نیوز، میزان استخراج و تولید شرکت‌های سرب و روی در ۵ ماهه نخست سال ۹۸ افزایش یافت.

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی استان چهارمحال و بختیاری گفت: پهنه اکتشافی "مارکده" استان چهارمحال و بختیاری سیزدهم مهرماه آزادسازی می شود.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: در صورت تصویب هیئت وزیران، ۲۵ درصد عوارض صادرات بر سنگ آهن اعمال می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز، معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: نوسازی ماشین آلات معدنی باید با همکاری جدی بخش خصوصی دنبال شود.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از شناسایی۴۰ منطقه مستعد معدنی در این استان و افزایش ذخایر قطعی معدنی اکتشاف شده را از ۴.۷ میلیارد تن به ۵.۷ میلیارد تن خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: 7 طرح در حوزه معدن و صنایع معدنی با اشتغالزایی 6 هزار و 923 نفر آماده افتتاح است.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت با تشریح عملکرد این دفتر در سال گذشته اعلام کرد : 76 پهنه اکتشافی در سال گذشته تعیین تکلیف شده و نهایتا 706 محدوده امیدبخش در کشور شناسایی شد .

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح هشت پروژه صنعتی و معدنی این استان با سرمایه‌گذاری 2700 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در استان سمنان خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، میزان تولید کنسانتره شرکت های بزرگ سنگ آهن طی 4 ماهه نخست 98، به مرز 16 میلیون تن رسید. این میزان تولید حدود 3 درصد بیشتر از عملکرد مدت شمابه سال قبل است.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه انعقاد تفاهمنامه بین سازمان فضایی ایران و ایمیدرو با هدف شناسایی، تهیه و معرفی داده های معدنی خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی از نقشه متالوژنی خراسان رضوی و دیگر نقشه‌های موضوعی، نقشه‌های زمین‌شناسی و ده‌ها گزارش زمین‌شناسی و اکتشافی به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌‎شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور رونمایی شد.