جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز ، در ابتداي اين نشست که با حضور محمدحسين مقيمي، استاندار تهران و مسعود خوانساري رئيس ­­اتاق تهران برگزار شد.

به گزارش صنعت نیوز ، وزير صنعت، معدن و تجارت تحول اساسي در سازمان توسعه تجارت را منوط به تغيير ساختار و اساسنامه اين سازمان دانست.

به گزارش صنعت نیوز ، معاون روابط کار وزارت تعاون در ادامه تدوین دستورالعمل های ارتقای ایمنی معادن و آیین نامه ایمنی کار با دستگاه های ریخته گری تحت فشار (دایکست) خبرداد.

به گزارش صنعت نیوز ، محمد شریعتمداری در جلسه مشترک با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تأکید بر تأثیر فعالیت‌های دانش بنیان و فناورانه در تولید و اشتغال به خصوص در حوزه‌های صنعتی، افزود: باید سهم استفاده از منابع موجود کشور را به حداقل برسانیم و به سمت فعالیت‌های دانش بنیان، فناورانه و کسب و کارهای نوین مانند استارت آپ‌ها با هدف دستیابی به بهره وری بیشتر حرکت کنیم.

به گزارش صنعت نیوز ، میزان صادرات بخش معدن و صنایع معدنی از لحاظ وزنی در 6 ماهه نخست امسال، 8 درصد افزایش یافت.

به گزارش صنعت نیوز، معاون بازاریابی و فروش شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به کاهش مصرف فولاد خام در ایران از ۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۴ به ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۶ میلادی گفت: با وجود رکود در بازار داخلی، رشد قیمت جهانی فولاد صادرات تیرآهن و میلگرد را افزایش داده است.

به گزارش صنعت نیوز، جوازهای تأسیس صنعتی صادر شده در چهار ماهه امسال از لحاظ تعدادی 8.9 درصد و از لحاظ اشتغال 6.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال 95 رشد داشت. رشد 31.5 درصدی تعداد پروانه‌های اکتشاف در 4 ماهه 96 نیز قابل توجه بود.

به گزارش صنعت نیوز، انجمن جهانی فولاد، رشد تولید فولاد خام ایران را در ماه گذشته میلادی حدود ۱. ۱۵ درصد و برای ۸ ماه امسال میلادی ۱۷. ۱۵ درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرخودرو، رییس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ارایه راهکار به دولت و بهرمندی از ظرفیت های بخش خصوصی، پژوهش و استفاده از فناوری های جدید باید در دستور کار شرکت ملی فولاد قرار گیرد تا به جایگاه اصلی خود بازگردد.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: تولید فولاد در ایران با استانداردهای نوین جهانی مطابقت دارد و به جرات می توان گفت فولاد تولید ایران از فولادهای بسیار باکیفیت در جهان است.

به گزارش صنعت نیوز، محمد رضا کلامی با اشاره به قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، قوانین نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی درخصوص الزام نصب برچسب قیمت بر روی کالاها، تصریح کرد: درج قیمت کالاها یا خدمات توسط عرضه کننده به صورت کاملاً قابل رؤیت برای مصرف کننده، الزامی است و در قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از عبارت عرضه کنندگان استفاده شده که عرضه کننده شامل مواردی از جمله تولیدکنندگان تعریف شده است.

به گزارش صنعت نیوز، ۲۰ استان در سال‌های ۹۲ تا ۹۵ تحت عملیات اکتشافی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران قرار گرفته اند.

به گزارش صنعت نیوز، حسام مقدم علی با بیان این مطلب گفت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی 4 سال اخیر، 70 میلیارد تومان در بخش اکتشاف سرمایه گذاری کرد که منجر به کشف 560 میلیون تن زغال سنگ، 350 میلیون تن سنگ آهن و پلی متال (مواد معدنی فلزی غیرآهن) شد. ارزش این ذخایر 4.8 میلیارد دلار است.

به گزارش صنعت نیوز، رییس خانه معدن ایران از صدور مجوز محیط زیست برای اکتشافات مقدماتی در پهنه D۱۹ در محدوده معدنی چادرملو خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: ۲۹ محدوده اصلی اکتشافی شناسایی شده و ۳۸ پروژه اکتشافی در دست اقدام اجرایی یا اداری است.

به گزارش صنعت نیوز، معدن طلای زرشوران از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه 3.5 برابر بیش از برنامه تدوین شده، ‌ماده معدنی استخراج کرد.

به گزارش صنعت نیوز، تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ معدنی در چهار ماه نخست سال جاری، ۲۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش صنعت نیوز، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب ، افزود : 12 معدن بزرگ و مهم و ۸درصد ذخایر روی و ۳درصد سرب جهان در ایران قرار دارد و کشور ما چهارمین تولیدکننده سنگ تزئینی در دنیاست. ذخایر شناسایی شده مس ایران به بیش از ۳۰میلیون تن می‌رسد.سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز در طول ۴سال گذشته با اولویت قرار دادن موضوع اکتشافات، کار روی ۲۵۰هزار کیلومترمربع را انجام داد تا براساس آن بتواند از ذخایر بیشتری بهره‌برداری کرده و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را به سوی معدن بکشاند. نقش معدن در تولید ناخالص داخلی و توسعه اقتصادی و اشتغال چندان قابل توجه نیست و به گفته مسئولان معدنی کشور، این بخش نیازمند توجه و حمایت جدی در قالب یک برنامه‌ریزی مدون و دقیق است

به گزارش صنعت نیوز، تالار صادراتی بورس کالا میزبان عرضه ۱۱۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران است.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع روی زنجان گفت: معدن انگوران از بزرگترین معادن سرب و روی ایران و خاورمیانه است.