جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان بنادر گفت: ناوگان‌های تجاری به مقصد ایران مطمئن باشند هیچ مانعی برای ورود این کشتی‌ها به کشورمان وجود ندارد.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان بنادر گفت: ۹ قرارداد سرمایه گذاری در بندر‌ها با بخش خصوصی امضا شده و امروز نیز ۴ قرارداد دیگر امضا می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز، سازمان بنادر از برنامه‌ریزی برای ساخت ۹۲ شناور دریایی تا دو سال آینده در داخل کشور خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر از موافقت کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی با تمدید و صدور موافقت اولیه و مجوز ساخت بهره برداری برای ۸ سازه دریایی در شمال و جنوب کشور خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، قائم مقام مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توسعه بندر چابهار، تخلیه متوازن کالاهای اساسی در بنادر جنوبی اتفاق خواهد افتاد و بندر چابهار، مقصد تخلیه بخش عمده ای از کالاهای اساسی خواهد شد.

به گزارش صنعت نیوز، سهم تخلیه و بارگیری در بندرها امسال بیش از یک میلیون و 712 هزار و 117 تن بوده است.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از حرکت نخستین کشتی باری-مسافری بوشهر-قطر در هفته جاری خبر داد و گفت: این کشتی می‌تواند ۱۶۰۰ نفر مسافر و حدود ۲۰۰۰ تن بار را به صورت کانتینری جابه‌جا کند.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نخستین سفر کشتی بوشهر- قطر همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۳۳ بندر کوچک تحت مالکیت این سازمان است، گفت: نقش بنادر در شبکه سازی حمل و نقل دریایی بی بدیل است و امکان انتقال کالا از طریق این بنادر به بنادر متوسط، بنادر هاب یا بنادر خارجی وجود دارد.

به گزارش صنعت نیوز، معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امیدواریم کشتی ایرانی توقیف شده در تنگه جبل الطارق، در آینده خیلی نزدیک آزاد شده و به فعالیت تجاری خود با پرچم جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد.

به گزارش صنعت نیوز، عضو اتاق ایران اعلام کرد: در بنادر کشور مشکلی برای جذب و حضور سرمایه گذار نداریم، مشکل اصلی تعیین سیاست‌ها برای فعالیت سرمایه گذاران در بنادر است.

به گزارش صنعت نیوز، با ایجاد خطوط کشتیرانی لاینر، امکان ترانزیت مستقیم کالا بین بنادر هند و چابهار به صورت هفته‌ای فراهم شد.

به گزارش صنعت نیوز، رایزن بازرگانی ایران در عمان گفت: برای نخستین بار و در راستای توسعه و تقویت زیرساخت های حمل و نقل فیمابین جمهوری اسلامی ایران و عمان، خط حمل و نقل دریایی یخچالی راه اندازی می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز،حسین مدرس گفت: این بندر هم اکنون با ظرفیت تخلیه و بارگیری 70 میلیون تن کالاها فعالیت دارد همچنین کالاهایی که نیاز به واردات داریم به علاوه ظرفیت لوجستیکی بندر امام خمینی کارخانجات و صنایع پایین دستی ، می تواند این بندر را به یک قطب اقتصادی تبدیل شود.

به گزارش صنعت نیوز، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افتتاح پایگاه گارد دریایی قطر در چارچوب حقوق دریاها را بدون ایراد دانست و گفت: جمهوری اسلامی بر اساس همین چارچوب از حق خود بهره‌مند شده و اجازه دخالت و تجاوز گری نمی‌دهد.

به گزارش صنعت نیوز، سازمان بین‌المللی دریانوردی از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی استانداردهای جدید کاهش آلودگی کشتی‌ها را اجرایی می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز، با انجام تعمیرات اساسی رادار‌های قدرتمند ۲۵ کیلووات سامانه کنترل ترافیک دریایی، توانمندی فنی در زمینه تعمیرات قطعات افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر صنعت با اشاره به عبور سالیانه ۳۴ هزار نفت کش از خلیج فارس، از خانواده صنایع دریایی خواست که رونق تولید را در این بخش به عنوان یک رسالت ببینند.

به گزارش صنعت نیوز، وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس کل گمرک ایران دلایل رسوب کالا در گمرکات و بنادر کشور را تشریح کرد.

به گزارش صنعت نیوز، با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، پایانه صادراتی مواد معدنی در بندر لنگه و پنج فروند اسکله فلزی شناور در بنادر غرب هرمزگان به بهره برداری رسید.