جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز، وزارت امور مذهبی پاکستان در سیاست جدید مدیریت زائران خود اعلام کرد که خط دریایی با ایران راه‌اندازی شده و گذرگاه مرزی در بندر «گوادر» تاسیس خواهد شد. سهمیه‌بندی برای سفرهای زیارتی در پاکستان و دریافت مالیات اضافه از شهروندان نیز لغو می‌شود.

به گزارش گروه صنعت نیوز، جانشین مرزبانی هرمزگان از دستگیری هشت نفراز اتباع بیگانه که با تور‌های کف کش به شیوه ترال صیادی می‌کردند خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،در اطلاعیه دولت اسپانیا آمده است از آنجایی که دریانوردان نیروی انسانی کلیدی هستند با توجه به وضعیت اضطراری اسپانیا در بحران همه گیر کرونا تمام تلاش‌های خود را برای رساندن خدمات ضروری به مردم تا کنون مضایقه نکرده‌اند. به همین جهت وزارت حمل و نقل اسپانیا باید نسبت به تغییر خدمه کشتی‌ها و ادامه فعالیت بندری علی‌رغم بیماری همه گیر جهانی نسبت به ایجاد سرویس‌های ضروری اقدام کنند.

به گزارش صنعت نیوز،هم‌اکنون بسیاری از بنادر جهان با گسترش ویروس کرونا مجبور شده‌اند در فعالیت‌های روز‌مره خود تجدید نظر کرده و ارتباط فیزیکی خدمۀ کشتی‌ها و کارکنان بندری را محدود کنند. در این راستا بنادر مجبور شده‌اند نسبت به بهره‌گیری از سیستم‌های اتوماسیون، هوش مصنوعی و دیجیتالی شدن بیش از پیش تلاش کنند.

به گزارش صنعت نیوز، قطر قصد دارد با اجرای این قرارداد تا سال ۲۰۲۷ ظرفیت تولید گاز LNG را از ۷۷ میلیون تُن به ۱۲۶ میلیون در سال برساند.

به گزارش صنعت نیوز، عواملی که به شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در حمل و نقل دریایی دامن زده و زمینه اختلال در آن را فرهم می‌سازد، توسط تحلیل‌گران دریایی به منظور جلوگیری از پیامد‌های بیشتر مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

به گزارش صنعت نیوز، انجمن دارندگان کشتی‌های اروپایی (ECSA) از اتحادیۀ اروپا خواست برای حمایت صنعت حمل‌و‌نقل دریایی برنامۀ نجاتِ هدفمند، تدوین و تصویب کنند.

به گزارش صنعت نیوز،سازمان بهداشت جهانی (WHO) در پی پیشرفت گسترس ویروس کرونا در اکثر کشور‌های جهان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد داشتن روحیه مناسب و مقابله با استرس‌های ناشی از ویروس کرونا می‌تواند به مهار آن توسط دریانوردان کمک کند.

به گزارش صنعت نیوز، روسیه اولین کشتی مسافری با سوخت LNG را در جمهوری تاتارستان رونمایی کرد.

به گزارش صنعت نیوز، بیمکو معتقد است؛ شیوع ویروس کرونا در حالی تأثیر منفی خود را بر روی صنعت کشتیرانی می‌گذارد که از سوی دیگر صنعت بار فشار ناشی از هزینه‌های سوخت اضافی را تحمل می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز،وزیر راه و شهرسازی از اجرای پروژه خط آهن چابهار-زاهدان تا پایان سال ۱۴۰۰ و نیز امضای قرارداد تأمین ریل آن با تولیدکنندۀ داخلی خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، سازمان بین المللی دریانوردی با ارسال نامه به کشور‌های عضو از آن‌ها خواست تا جایی که مقدور است از تأخیر‌های غیر ضروری در حرکت کشتی‌ها به شرط گذراندن دورۀ قرنطینه جلوگیری کنند.

به گزارش صنعت نیوز،خطوط کشتیرانی کروز و ناوگان‌های تجاری که در آسیا فعالیت می‌کنند در پی بروز ویروس کرونا دچار اختلال شدید شده اند؛ که ادامه این وضعیت به زیان دهی خطوط کشتیرانی منجر خواهد شد.

به گزارش گروه صنعت نیوز، نخستین کشتی یخچال دار (پشتیبانی ماهیگیری ) به دست متخصصان داخلی در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس ساخته و با موفقیت آب‌اندازی شد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در اوج تنش‌های منطقه‌ای بزرگ‌ترین کشتی کانتینری وارد بندر شهید رجایی شد و رکورد تخلیه و بارگیری با ۱۷ هزار ۷۰۰ TEU کانتینر را زدیم، گفت: تا کنون هیچ یک از کشتی‌هایی که وارد بنادر هرمزگان شده‌اند، اسکورت نداشتند.

به گزارش صنعت نیوز، درحالیکه یارد‌های اوراق هند و بنگلادش به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا به خدمه‌های چینی اجازه پیاده شدن از کشتی در مکان‌های اوراق مربوطه را نمی‌دهند، تمایل منفی شروع به باز کردن جای خود در بازار کرده است.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت: بزرگترین شناور تفریحی کشور با ظرفیت حمل ۵۰۰ نفر گردشگر و سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی، اسفند ماه امسال با حضور رئیس جمهور در بندر عباس آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش صنعت نیوز،ترس از ابتلای برخی از مسافران کشتی وستردام هلند به ویروس کشنده کرونا باعث شده است تاکنون چهار کشور به درخواست این کشتی برای پهلو گرفتن در سواحل خود پاسخ منفی دهند.

به گزارش صنعت نیوز، مؤسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران رتبه اول کشوری را در شاخص‌های ارزیابی مراکز آموزشی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کسب کرد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان روز گذشته(۱۹ بهمن) در جمع خبرنگاران، گفت: این مرحله ظرفیت تخلیه و بارگیری ۹ میلیون تُن کالا را دارد.