جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز،سازمان بهداشت جهانی (WHO) در پی پیشرفت گسترس ویروس کرونا در اکثر کشور‌های جهان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد داشتن روحیه مناسب و مقابله با استرس‌های ناشی از ویروس کرونا می‌تواند به مهار آن توسط دریانوردان کمک کند.

به گزارش صنعت نیوز، روسیه اولین کشتی مسافری با سوخت LNG را در جمهوری تاتارستان رونمایی کرد.

به گزارش صنعت نیوز، بیمکو معتقد است؛ شیوع ویروس کرونا در حالی تأثیر منفی خود را بر روی صنعت کشتیرانی می‌گذارد که از سوی دیگر صنعت بار فشار ناشی از هزینه‌های سوخت اضافی را تحمل می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز،وزیر راه و شهرسازی از اجرای پروژه خط آهن چابهار-زاهدان تا پایان سال ۱۴۰۰ و نیز امضای قرارداد تأمین ریل آن با تولیدکنندۀ داخلی خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، سازمان بین المللی دریانوردی با ارسال نامه به کشور‌های عضو از آن‌ها خواست تا جایی که مقدور است از تأخیر‌های غیر ضروری در حرکت کشتی‌ها به شرط گذراندن دورۀ قرنطینه جلوگیری کنند.

به گزارش صنعت نیوز،خطوط کشتیرانی کروز و ناوگان‌های تجاری که در آسیا فعالیت می‌کنند در پی بروز ویروس کرونا دچار اختلال شدید شده اند؛ که ادامه این وضعیت به زیان دهی خطوط کشتیرانی منجر خواهد شد.

به گزارش گروه صنعت نیوز، نخستین کشتی یخچال دار (پشتیبانی ماهیگیری ) به دست متخصصان داخلی در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس ساخته و با موفقیت آب‌اندازی شد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در اوج تنش‌های منطقه‌ای بزرگ‌ترین کشتی کانتینری وارد بندر شهید رجایی شد و رکورد تخلیه و بارگیری با ۱۷ هزار ۷۰۰ TEU کانتینر را زدیم، گفت: تا کنون هیچ یک از کشتی‌هایی که وارد بنادر هرمزگان شده‌اند، اسکورت نداشتند.

به گزارش صنعت نیوز، درحالیکه یارد‌های اوراق هند و بنگلادش به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا به خدمه‌های چینی اجازه پیاده شدن از کشتی در مکان‌های اوراق مربوطه را نمی‌دهند، تمایل منفی شروع به باز کردن جای خود در بازار کرده است.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت: بزرگترین شناور تفریحی کشور با ظرفیت حمل ۵۰۰ نفر گردشگر و سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی، اسفند ماه امسال با حضور رئیس جمهور در بندر عباس آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش صنعت نیوز،ترس از ابتلای برخی از مسافران کشتی وستردام هلند به ویروس کشنده کرونا باعث شده است تاکنون چهار کشور به درخواست این کشتی برای پهلو گرفتن در سواحل خود پاسخ منفی دهند.

به گزارش صنعت نیوز، مؤسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران رتبه اول کشوری را در شاخص‌های ارزیابی مراکز آموزشی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کسب کرد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان روز گذشته(۱۹ بهمن) در جمع خبرنگاران، گفت: این مرحله ظرفیت تخلیه و بارگیری ۹ میلیون تُن کالا را دارد.

به گزارش صنعت نیوز، محمد راستاد در نشست شورای معاونان برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان سازمان بنادر و‌ دریانوردی، تاکید کرد: زیرساخت ها و امکانات سازمان بنادر در کنار ارائه خدمات برای انجام واردات، باید شرایط مطلوب صادرات با حداقل هزینه را برای صادر کنندگان کشور فراهم کند.

به گزارش صنعت نیوز، اولین پنل تخصصی بیست و هفتمین همایش ارگان‌های دریایی با عنوان «بررسی راهکار‌های افزایش توان تولیدی و خدماتی در توسعه دریایی» با حضور اعضای هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی و جمعی از مدیران و کارشناسان ارگان‌های دریایی به میزبانی دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی برگزار شد.

به گزارش صنعت نیوز، همزمان با چهارمین روز از دهه فجر و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بندر شهید رجایی، سه فروند آمبولانس دریایی به ناوگان فوریت‌های پزشکی هرمزگان ملحق شد.

به گزارش صنعت نیوز، تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشی، آموزشی و میدانی بین دو پژوهشگاه صنعت نفت و ملی اقیانوس شناسی و علوم ‏جوی منعقد شد. ‏

به گزارش صنعت نیوز، سفیر بنگلادش در ایران گفت: خواستار شکل گیری تجارت دریایی بین بنگلادش و بندر چابهار با ایجاد خط مستقیم و مستمر کشتیرانی هستیم.

به گزارش صنعت نیوز، به دنبال شیوع ویروس کرونا و اعمال تاثیرات منفی آن بر بازار، هزینه‌های حمل و نقل دریایی کالا اُفت ۹۹.۹۵ درصدی را به همراه داشته است.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل مناطق ویژه سازمان بنادر: در۱۰ ماه امسال، میزان جذب سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در بندر‌ها ۵۴ درصد افزایش یافته است.