جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی و حتی برنامه ریزی برای این موضوع را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش صنعت نیوز، با توجه به انتشار اخباری مبنی بر خرید و فروش حواله های خودروی ساندرو استپ وی در رسانه های گوناگون به اطلاع می رساند با توجه به عدم امکان صلح در قراردادهای پیش فروش این خودرو هر گونه عواقب احتمالی در جریان داد و ستد متوجه خریداران و فروشندگان است.

به گزارش صنعت نیوز، در حالی که بر اساس طرحی توسط وزارت صنعت و معدن بنا بود به منظور شناسایی و جلوگیری از ورود قطعات قاچاق ، نصب هلوگرام و کد رهگیری بر روی 16 قلم قطعه یدکی پر مصرف اجرایی شود بر اساس آخرین خبرها تا این لحظه هیچ خبری از اجرای این طرح نیست .این جریان در حالی است که موضوع قاچاق قطعات و مشکلات ناشی از آن مدتهاست مورد بحث و بررسی تولیدکنندگان و دولت بوده به طوری که در راستای مقابله با این مساله تیمی کارشناسی در وزارت صنعت و معدن تشکیل و طرحی در این زمینه تدوین و ارایه گردید اما به نظر می رسد بر خلاف تلاش های صورت گرفته تاکنون هیچ گام عملی در خصوص اجرای آن برداشته نشده است.

به گزارش صنعت نیوز، خانواده شهدای پلاسکو طی مراسمی خودرو دنا پلاس خود را تحویل گرفتند.

به گزارش صنعت نیوز، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است : تجربه چند دهه صنعت خودرو ایران نشان می دهد علی رغم پیشرفت های صورت گرفته اوضاع این صنعت همچنان رضایت بخش نیست.

به گزارش صنعت نیوز، معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا با اشاره به استقبال بی نظیر مشتریان از خودرو ساندرو استپ وی همزمان با آغاز فصل پاییز گفت: گروه خودرو سازی سایپا در نظر دارد در راستای رضایتمندی و حمایت از مشتریان عزیز فروش اینترنتی این خودرو پر طرفدار را به اجرا گذارد.

به گزارش صنعت نیوز، معاون کیفیت گروه خودروسازی سایپا هدف گذاری برای افزایش کیفیت محصولات و جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان را جزو مهم ترین برنامه های مجموعه اعلام کرد و گفت: موضوع کیفیت به عنوان یکی از سرفصل های راهبردی در سطح گروه، شناخته می شود.

به گزارش صنعت نیوز، بازار بورس و اوراق بهادار طی معاملات روز جاری51هزار و 220 معامله به ارزش 2میلیون و 422هزار و 434 ریال ثبت، با ارزش کل شاخص 8/83523 و حجم معاملات588میلیون سهم به کار خود پایان داد .

به گزارش صنعت نیوز،عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت : استفاده از گاز CNG که دارای کمترین میزان کربن نسبت به هیدروژن است در بین سوخت های فسیلی در کشور مزیت محسوب می شود.

به گزارش صنعت نیوز، عضو هیات‌ مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازی کشور با گلایه از فضا و شرایط تولید در صنعت قطعه سازی ، اظهار داشت : به نظر نمی رسد در جریان همکاری های و توافقات صورت گرفته ، اوضاع قطعه سازان داخلی تغییر نموده و قطعه سازان داخلی نقشی در جریان همکاری ها داشته باشند چنانچه با گذشت ماهها هنوز هم مشخص نشده که در تولیدات جدید چه قطعاتی قرار است داخلی سازی شود.

به گزارش صنعت نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با توجه به اظهارات اخیر وزیر صنعت و معدن در خصوص شروط حمایت از خودروسازان داخلی گفت : قطعا نگاه حمایتی وزارت صنعت و معدن به عنوان متولی اصلی حوزه صنعت خودرو کشور در این صنعت بی تاثیر نخواهد بود.

به گزارش صنعت نیوز، شرکت سایپادیزل در راستای پاسخ به نیاز مشتریان و توسعه سبد محصولات تولیدی، از محصول جدید خود در نمایشگاه خودرو تبریز، رونمایی خواهد نمود.

به گزارش صنعت نیوز ، رییس سازمان ملی استاندارد گفت: تولید خودروهایی که با استانداردهای جدید 83 گانه منطبق نباشد از ابتدای دی 1397 متوقف می شود.

به گزارش صنعت نیوز، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از فرسودگی حدود ۱۰ درصد از خودروهای پایتخت انتقاد کرد.

به گزارش صنعت نیوز، بازار خودروهای داخلی و وارداتی مدت هاست به دلیل طرح های پیش فروش و از سویی توقف ثبت سفارش با نوسانات قیمتی مواجه شده است به طوری که در هفته های جاری شاهد رشد بیش از یک میلیونی قیمت برخی از خودروها در بازار هستیم این در حالی است که پس از درخواست شرکت های خودروساز داخلی از شورای رقابت برای افزایش قیمت برخی خودروها و تائید این شورا ، بازار خودرو از اواخر ماه گذشته هر روز شاهد افزایش تدریجی قیمت خودروهای مختلف بوده است به طوری که هم اکنون اختلاف قیمت برخی از خودروهای داخلی به بیش از 4 تا 5 میلیون در بازار رسیده است.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تعداد اتوبوس های فعال در این شهر را 6500دستگاه عنوان کرد و افزود: در سال گذشته 500دستگاه اتوبوس فرسوده نوسازی شده است.

به گزارش صنعت نیوز، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی همگن قطعه سازان خودرو کشور معتقد است : متاسفانه شرایط کنونی تولید و صنعت کشور به نحوی نیست که تولیدکنندگان چشم انداز روشنی را پیش رو داشته باشند.

به گزارش صنعت نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید : امروز هر گونه سرمایه گذاری در صنعت خودرو می تواند سود آوری خوبی را برای این صنعت و سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

به گزارش صنعت نیوز، ده مدل خودرو سواری تولید داخل در سطوح قیمتی یک تا چهار با دریافت 4 ستاره کیفی ، بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در مرداد ماه به خود اختصاص دادند.

به گزارش صنعت نیوز، با توجه به در پیش بودن مجمع انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری کارکنان سایپا (سمیکو)، اعضای هیات مدیره این شرکت اقدام به برگزاری جلسه ای با شرکت های زیر مجموعه خود از جمله مگاموتور و سازه گستر کردند.