جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز،هوش مصنوعی می‌تواند دقت و سرعت اکتشافات فضایی و وظایفی مثل تعمیرات و پردازش داده‌ها را افزایش دهد؛ از‌این‌رو، در سال‌های اخیر در کانون توجه قرار گرفته است.

به گزارش صنعت نیوز،دانشمندان یک برچسب کوچک و نرم ساخته‌اند که روی پوست انسان قرار می‌گیرد و اطلاعات بسیاری را درباره بدن افراد جمع‌آوری می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل ارتباطات بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 95 درصد از روستاهای بالای20 خانوار استان بوشهر دارای سرویس اینترنت پرسرعت هستند، گفت: گسترش و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی اعم از پوشش اینترنت و تلفن همراه در مناطق روستایی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

به گزارش صنعت نیوز،رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در زمینه هوش مصنوعی با داده‌های بسته بندی شده کمی مواجهیم که حتی این کمبود داده‌ها در دانشگاه‌های ما هم وجود دارد.

به گزاش صنعت نیوز،معاونت علمی و فناوری ۴دستاورد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فناوری رباتیک را معرفی کرد که گام مهمی در عرصه تجهیزات پزشکی برداشته اند.

به گزارش صنعت نیوز،محققان کشور موفق به ساخت شبیه ساز ماهواره شدند که در آینده در نقشه راه ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی کشور استفاده خواهد شد.

به گزارش صنعت نیوز،فراخوان کمپ رقابتی هوش مصنوعی اعلام شد.

به گزارش صنعت نیوز،جانشین وزیر دفاع گفت: موشک ماهواره بر ذوالجناح به زودی ماهواره‌های وزارت دفاع را به مدار زمین ارسال خواهد کرد تا در این حوزه نیز کشور به خودکفایی برسد.

به گزارش صنعت نیوز،با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مشهد، "مرکز شتاب ایده" با فعالیت در حوزه‌های صنعت ساختمان، آب، انرژی و محیط زیست راه اندازی شد.

به گزارش صنعت نیوز،یبستر نخستین شبکه عمومی اینترنت اشیا در کشور طی یک کنسرسیوم شکل گرفت.

به گزارش صنعت نیوزسومین آزمایش مهم انتقال اطلاعات به روش کوانتومی بین برج میلاد و سازمان انرژی اتمی انجام می‌شود، فناوری کوانتوم از دانش های پیشرفته در جهان است که از آن با عنوان انقلاب دوم فناوری یاد می شود.

به گزارش صنعت نیوز،جمعی از پژوهشگران موفق به ابداع روش جدید تشخیص کرونا از طریق هوش مصنوعی شده‌اند.

به گزارش صنعت نیوز،در مرحله اول رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش برای نخستین بار عملیات مشترک تهاجمی تیپ هوابرد با بهره گیری از انواع سلاح‌ها و تجهیزات مکانیزه هجومی در سواحل مکران اجرا شد.

به گزارش صنعت نیوز،جوانان تحصیلکرده و خلاق مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت محصولی جدید با نام دوربان تهیه و تولید کردند.

به گزارش صنعت نیوز،سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: با اقدامات انجام شده و تلاش متخصصان ایرانی اگر بخواهیم می توانیم دو ماهه راکتور قبلی اراک را احیا ‌کنیم.

به گزارش صنعت نیوز،پژوهشگر دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شده است برای نخستین بار از نانو الیاف تولید انرژی کند.

به گزارش صنعت نیوز،پهپاد کرار رهگیر نیروی پدافند هوایی ارتش با موفقیت عملیات رهگیری هوایی و انهدام اهداف متخاصم را اجرا کرد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی شهرستان کمیجان، با اشاره به َاقدامات در دست اجرا برای توسعه زیرساختهای ارتباطی این شهرستان گفت: مشکلات ارتباطی روستاهای شهرستان کمیجان، بررسی شده و اقدامات لازم جهت رفع آنها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش صنعت نیوز،پشتیبانی تحقیقاتی آزمایشگاه های مستقر در دانشگاه شریف و تعامل با پژوهشکده های کشاورزی در یک کشور مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه شریف منجر به خلاقیت هایی در رفع نیاز کشاورزان شده است.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از افزایش 70 درصدی ظرفیت پهنای باند قابل واگذاری در این استان خبر داد، گفت: ظرفیت پهنای باند قابل واگذاری در استان 158 گیگا بیت بر ثانیه بود که این شاخص با شیوع ویروس کرونا و افزایش مصرف پهنای باند به 220 ​گیگا بیت بر ثانیه رسید.