جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز،دانشمندان روشی برای به دست آوردن مصونیت «فوق بشری» در برابر ویروس کرونا کشف کردند.

به گزارش صنعت نیوز،دانشمندان با ساخت یک رنگ فوق سفید توانسته‌اند به لطف اثر خنک کنندگی تابشی، استفاده از برق را در ساختمان‌ها کاهش دهند و ضمن جلوگیری از انتشار دی اکسید کربن، به معنای واقعی کلمه خانه‌ها را فقط با این رنگ خنک‌تر کنند.

به گزارش صنعت نیوز،گروهی از محققان دانشگاه تهران و دانشگاه استنفورد ایالات متحده آمریکا، در پژوهشی مشترک موفق به طراحی حسگری شده‌اند که می‌تواند ابعاد ذرات نانومتری را تعیین کند.

به گزارش صنعت نیوز،این طرح در قالب طرح کلان ملی کسب دانش فنی، بومی سازی و تولید صنعتی باطری‌های لیتیومی در کشور اجرا شده است.

به گزارش صنعت نیوز،خانم ملیکا ابراهیمی سرخ آبادی، دبیر انجمن علمی دانشجویی محیط زیست دانشگاه الزهرا (س) با اختراع ماده‌ای زیست تخریب پذیر از جلبک Cladophora Glomerta، توانست جایگزینی برای پلاستیک در صنعت ظروف یکبار مصرف تولید کند.

به گزارش صنعت نیوز،دستگاه توپ‌انداز خودکار که به‌عنوان یک فناوری نو ورزشی از سوی یکی از شرکت‌های تحت حمایت مراکز نوآوری ساخته شده است، دیروز (سه‌شنبه، ۲۳ شهریورماه) در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن گفت: این مرکز با هدف حمایت از ایده‌های نوآور و مبتنی بر دانش در جهت ایجاد و توسعه کسب و کار‌های دانش بنیان، اقدام به پذیرش و جذب هسته‌ها و شرکت‌های فناور نوپا می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، از ارتقای کیفی طرح‌های عمرانی در کشور با بکارگیری تجهیزات دقیق و نوین خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،رییس اولین کنگره و نمایشگاه بین المللی صنعت و بازارساز‌های نوین از ارایه راهکار‌های علمی پژوهشی برای افزایش فروش مجازی صنایع مختلف در کشور و کمک به رونق اقتصادی آن‌ها در سهم بازار در فضای دیجیتال مارکتینگ خبرداد.

به گزارش صنعت نیوز،دانشمندان یک واکسن دو دوزی ساخته‌اند که معتقدند می‌تواند تومور‌های سرطانی در بدن انسان را هدف بگیرد.

به گزارش صنعت نیوز،یک مهندس مصری، موفق به ساخت رباتی شده است که می‏تواند در مریخ آب تولید کند.

به گزارش صنعت نیوز،رئیس پژوهشکده توسعه و بهینه‌سازی فناوری انرژی پژوهشگاه صنعت نفت با تاکید بر ضرورت ورود جدی کشور به بحث انرژی‌های نو، گفت: حرکت به این سمت به منظور کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی اجتناب‌ناپذیر است.

به گزارش صنعت نیوز،دبیر همایش صنایع فناورانه و پیشرفته ایران، از موازی کاری نهاد‌ها و سازمان‌های متولی دانش، فناوری و توسعه کشور انتقاد کرد.

به گزارش صنعت نیوز،دستگاه اندازه‌گیری خودکار نقطه اشتعال و احتراق در واحد آزمایشگاه منطقه لاوان راه‌اندازی شد.

به گزارش صنعت نیوز،کارگاه «پیاده‌سازی هوش مصنوعی در صنعت هسته‌ای با نرم‌افزار متلب» به همت مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز،استفاده از فناوری روز در صنعت رنگ سازی، کاربرد آن را فراتر از مصارف زینتی به سیستم‌های محافظت پوششی صنایع ارتقاء داده است. موضوع رنگ‌های پوششی نانو موضوع ساخت ایران این هفته است.

به گزارش صنعت نیوز،شرکت آذران فضا نما موفق به صادرات دیوار پوش‌های مقاوم در برابر تابش فرابنفش با استفاده از فناوری نانو به کشور کانادا شده است. فناوری‌ این روکش‌ها با همکاری دو شرکت داخلی، توسعه یافته و پتنت آن در آمریکا به ثبت رسیده است.

به گزارش صنعت نیوز ، دکتر علیرضا لاشیئی فوق تخصص بیماری‌های شبکیه که خود سال‌ها مدیریت بخش تحقیقات مرکز چشم پزشکی بیمارستان فارابی را بر عهده داشته است به ما می‌گوید: ژن درمانی یکی از شاخه‌های علم ژنتیک به حساب می‌آید و در ایران بسیار شاخه جوانی است.

به گزارش صنعت نیوز،پرسیشن نانوسیستمز در حال ساخت تاسیسات جدیدی در ونکوور کانادا است، مرکزی که قرار است توانمندی این شرکت را در بخش توسعه واکسن‌های مبتنی بر mRNA تقویت کند.

به گزارش صنعت نیوز،محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ابداع فرمولاسیون جدید پخت شونده با نور مرئی که دوستدار محیط زیست، فاقد هر گونه سمیت و آسیبی شدند. از این سامانه در ایمپلنت‌های دندانی، پرینت سه بعدی و پوشش سطوح استفاده می‌شود.