جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز ، محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید نیمه صنعتی جوهرهای تصعیدی کاربردی در صنعت چاپ شیشه، سرامیک، پارچه و... با فناوری نانو شدند.

به گزارش صنعت نیوز ، سرپرست وزارت نیرو از طراحی بسته اقتصادی کردن صنعت برق خبر داد و گفت: برای تامین نیاز برق مصرفی در ۱۰ سال آینده، باید حداقل ۵۰ هزار مگاوات به ظرفیت شبکه اضافه شود.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از اجرای طرح الکترونیک کردن اسناد تجاری خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، معاون برنامه‌ریزی شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور گفت: اجرای برنامه بازتوانی نیروگاه‌ها می‌تواند باعث افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی راندمان نیروگاه‌ها شود که البته این امر نیازمند سرمایه گذاری حداقل ۳ میلیارد دلاری است.

به گزارش صنعت نیوز، پژوهشگاه صنعت نفت در دهمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی فناوری نانو؛ ۶ دانش فنی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ارائه خواهد کرد.

به گزارش صنعت نیوز، نخستین بار در کشور با استفاده از روش سرمایش ترموالکتریک برای تولید آب از رطوبت هوا، دستگاه تولید آب آشامیدنی در مقیاس آزمایشگاهی، با ظرفیت نیم تا 2 لیتر آب در روز متناسب با شرایط رطوبت در هوای شهری در پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای طراحی و ساخته شد.

به گزارش خبرخودرو، ایران و قبرس با امضای دو تفاهم نامه، همکاری‌های خود را در زمینه‌های انرژی و سایر فعایت‌های اقتصادی از جمله صنعت، تجارت، تولید، خدمات مالی، حمل و نقل، گردشگری، بهداشت، آموزش و نوآوری افزایش می‌دهند.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر عامل توانیر گفت : مصرف برق امسال با ثبت رشد 7 درصدی در پیک مصرف تابستان ، رکورد زد.

به گزارش خبرخودرو، دبیر ستاد علوم شناختی گفت: ایران رتبه دوم را در سطح منطقه در حوزه علوم شناختی دارد، اما باید جایگاه خود را توسعه دهیم.

به گزارش صنعت نیوز، نخستین همایش مدیران آینده صنعت برق کشور با هدف آشنایی با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه، سیاست‌های جدید دولت در پرورش مدیران جوان و نظام‌های انتخاب مدیران چهارم و پنجم مهر در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام تعرفه‌های اختیاری شرکت مخابرات ایران گفت: مدل پیشنهادی درحال بررسی است و در ۱۰۰ روز اول فعالیت نهایی و اجرا می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست وزارت نیرو با اشاره به افزایش مصرف در تابستان امسال : از نظر زیربار بودن تاسیسات آب و برق فصل بسیار پرکاری داشتیم.

به گزارش صنعت نیوز، چهارمین نمایشگاه زیست فناوری با کار حول محور تقویت تجاری سازی محصولات این حوزه به کار خود خاتمه داد.

به صنعت نیوز، رئیس سمینار کشوری مشاوره ژنتیک گفت: ۲۵۶ مرکز مشاوره ژنتیک در سطح کشور توسط پزشکان دوره دیده (دوره هایی که توسط سازمان بهزیستی و به کمک اساتید برنامه ریزی و اجرا می‌شود) اداره می‌شوند و تاکنون یک میلیون پرونده مشاوره ژنتیک تشکیل شده است.

به گزارش صنعت نیوز، نخستین اپراتور نوع اول نسل جدید تلفن همراه (Full MVNO) به‌عنوان اولین تجربه واقعی همگرایی ثابت و سیار امروز به صورت رسمی راه‌اندازی شد.

به گزارش صنعت نیوز، هجدهمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد آغاز به کار کرد.

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست وزارت نیرو گفت: صنعت برق حدود 30 هزار میلیارد تومان به بانکها و بخش خصوصی بدهکار است که میزان بدهی این صنعت به پیمانکاران حدود 4 تا 5 هزار میلیارد تومان است.

به گزارش صنعت نیوز، دبیر اجرایی هجدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی گفت: میکروب‌ها می‌توانند در بروز بیماری‌های غیر عفونی مختلفی تاثیر گذار باشند و امروزه ثابت شده این نوع میکروب‌ها تاثیر زیادی در بروز بیماری‌های اعصاب و روان، قلبی و عروقی، چاقی، دیابت و بیماری‌های متابولیک دارد.

به گزارش صنعت نیوز، در هفته دولت 4 هزار و 466 طرح با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 200 میلیارد تومان در بخش های توزیع و انتقال به بهره برداری خواهد رسید و در بخش تولید نیز طرح هایی بهره برداری خواهد شد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز از افتتاح 14 افتتاح توسعه و بهسازی شبکه توزیع برق با اعتباری بیش از 4میلیارد تومان در هفته دولت در کلانشهر اهواز خبر داد.