جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز،محققان دانشگاه تربیت مدرس با ایده‌ای فناورانه موفق به بازیابی فلزات سنگین و ارزشمند از پسماند لامپ‌های ال‌ای دی شدند.

به گزارش صنعت نیوز،شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با درخواست تبدیل وضع پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی موافقت کرد.

به گزارش صنعت نیوز،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پارک فناوری پردیس تأکید کرد که رشد اقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال در کشور ما جهش مناسبی داشته است.

به گزارش صنعت نیوز،این سامانه‌ها با پایش خودکار و مداوم پدیده‌ها و ارائه نتایج تحلیلی شامل نقشه ها، نمودارها، لیست‌ها و شاخص‌ها در قالب داشبورد‌های مدیریتی به کاربران نهایی و مدیران، بینش لازم جهت تصمیم گیری در سطح کشوری و استانی، اتخاذ سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم در زمان مناسب را فراهم خواهند کرد.

به گزارش صنعت نیوز،رییس سازمان فضایی ایران توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه را از اولویت‌های این سازمان در سال جهش تولید دانست و گفت: در این راستا تلاش کردیم فناوری‌های فضایی کاربردی در حوزه‌هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، کشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه‌ها را توسعه دهیم.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرعامل صندوق حمایت از نوآوری، تحقیقات و توسعه فناوری های دفاعی، با حضور در شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با رضا نقی پور اصل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش صنعت نیوز، روسای سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران در دومین جلسه ماهانه بررسی روند کار و پیشرفت پروژه‌های فضایی، تجدید پیمان کردند تا با همکاری دو سازمان، پروژه‌های فضایی کشور با جدیت و بر اساس برنامه‌های تدوین شده به ثمر برسانند.

رییس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینکه ساخت «تراسترهای» تک‌پیشرانه و دوپیشرانه گفت: ​دانشمندان جوان فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران، موفق به طراحی و ساخت «تراسترهای » شیمیایی تک‌پیشرانه و دوپیشرانه شدند.

به گزارش صنعت نیوز، رییس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اهداف تجاری‌سازی دستاوردهای فضایی گفت: نمونه تجاری سامانه سار هواپایه با کاربردهایی در حوزه‌های مدیریت حوادث غیرمترقبه، نقشه‌برداری، کنترل مرزها در پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی ایران در شیراز طراحی و ساخته شد.

به گزارش صنعت نیوز،جلسه‌ای با حضور روسای سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی ایران، چگونگی پیشرفت پروژه‌های کلیدی حوزه فضایی تشریح شد.

به گزارش صنعت نیوز،با اعلام وزارت ارتباطات، نهمین مرحله جذب نیروهای امریه از 31 فروردین ماه سال جاری آغاز می شود.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به وضعیت این استان از لحاظ شاخص های ارتباطی در کشور گفت: این استان در شاخص توسعه یافتگی فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) در رتبه سوم کشور قرار دارد.

به گزارش صنعت نیوز،رییس پژوهشگاه فضایی با اشاره به تعامل این پژوهشگاه با مراکز دانشگاهی گفت: اعتقاد ما بر این است که پویایی صنعت فضایی کشور به علت نهادینه شدن همکاری میان مراکز پژوهشی و فناوری حوزه فضایی با دانشگاه‌ها بوده است. به صورتی که در حال حاضر پژوهشگاه فضایی ایران پروژه‌های متعددی را با مراکز دانشگاهی در دست اجرا دارد.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از بخش‌های فنی و ارتباط با مشتریان ایرانسل، از نزدیک در جریان آخرین وضع شبکه و اقدامات کارکنان ایرانسل قرار گرفت.

به گزارش صنعت نیوز،رییس دانشکده علمی و کاربردی پست و مخابرات با تاکید بر اینکه نسل پنج اینترنت در واقع پایه ای می شود که تحول دیجیتال رخ دهد و همه صنایع به سوی دیجیتالی شدن پیش بروند، گفت: بسیاری بر این باورند که اینترنت 5G اقتصاد دنیا را متحول می کند و در اقتصاد تاثیر بسیار مثبتی برجای می گذارد.

به گزارش صنعت نیوز،"طرح ساخت نانوکاتالیست بر پایه مونولیت و فوم" متعلق به متخصصان پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت اختراع شد.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأکید کرد که پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با قدمت ۴۹ ساله، نقش مؤثری در پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در برهه‌های مختلف ایفا کرده است.

به گزارش صنعت نیوز،رییس پژوهشگاه فضایی ایران به مناسبت سالروز تاسیس این پژوهشگاه پیامی را منتشر کرد.

به گزارش صنعت نیوز، زیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز تاسیس پژوهشگاه فضایی ایران در پیامی فعالیت ۷ سال گذشته این پژوهشگاه را در پیشرفت فناوری فضایی تاثیرگذار عنوان کرد.

با پیشرفت فناوری فضایی و توسعه کاربردهای آن در کشور، بستری مناسبی برای تشکیل و افزایش استارت آپ ها فضایی ایجاد شده است.