جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نود و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: برای اجرای ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب‌ و کار آمادگی کامل داریم و البته باید سایر دستگاه‌ها نیز به اجرای این ماده کمک کنند.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر پدافند غیر عامل مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت : صاحبان چهار دسته کالا شامل لوازم خانگی ، پوشاک و منسوجات ، تلفن همراه و دخانیات در فضای مجازی به درج شناسه کالا بر روی کالاهایشان ملزم شدند.

به گزارش صنعت نیوز، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان: مصرف کنندگان در خرید دقت کنند و کالای بدون درج قیمت را خریداری نکنند.

به گزارش صنعت نیوز، سخنگوی ستاد تنظیم بازار و مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت، گفت: کوتاه شدن فاصله تولید تا مصرف با هدف کاهش هزینه‌های مبادله به نفع مصرف کننده در دستور کار قرار دارد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت حفظ تعادل بازار بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها طبق مصوبه تنظیم بازار کشور که هرگونه افزایش قیمت در کالا و خدمات را ممنوع کرده است؛ این اداره کل در ساختار وزارتخانه تمامی دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مربوطه را به جلوگیری از افزایش قیمت‌ها به دقت کنترل می کند.

به گزارش صنعت نیوز، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت و دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اجرای طرح اصلاح تغییر قیمت بنزین گفت: اجرای این طرح مانع از تغییر در سیاست های پیشین وزارت صمت در واردات کالاهای ممنوعه نیست و سیاست های وزارت صمت در 7 محور و با توجه ویژه به حمایت از ساخت و تولید داخل اجرا خواهد شد.

به گزارش صنعت نیوز، مشاور امور بین‌الملل و توافقنامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نخستین دوره آموزشی آشنایی با مقررات سازمان جهانی تجارت (WTO) با هدف آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی در حوزه تجارت خارجی با مقررات تجارت جهانی خبرداد.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر صمت گفت: بازرسی‌هایی در سه سطح در کشور ایجاد کرده‌ایم و در حال حاضر ۱۵ هزار بازرس مشغول بازرسی از بازار‌ها هستند.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر کل دفتر برنامه ریزی ، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: طرح تخصیص شیر رایگان به مدارس از شنبه دوم آذرماه اجرایی می شود.

به گزارش صنعت نیوز، عباس تابش «معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان» ، در ابلاغیه ای به منظور تحقق دستور وزیر صمت مبنی بر اینکه در راستای اصلاح نرخ بنزین، هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد، دستورالعملی برای اجرا به همه انجمن‌ها، اتحادیه‌ها، شرکت‌های تولیدی لاستیک و شرکت‌های پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ابلاغ کرد.

به گزارش صنعت نیوز، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت : مردم افزایش قیمت کالا و تخلف در این حوزه را می توانند در سامانه 124.ir ثبت و گزارش کنند.

به گزارش صنعت نیوز، عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران پس از جلسه فوق العاده تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران گفت: نکته حائز اهمیت جلسه تنظیم بازار امروز این بود که هر هر نوع مصوبه برای افزایش قیمت حتی اگر دارای مصوبه دولتی نیز باشد فعلاً لغو شده و هیچگونه افزایش قیمتی در هیچ قلم کالا و خدمات نخواهیم داشت.

به گزارش صنعت نیوز، معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: پس از ابلاغ مصوبه کارگروه ملی ساماندهی گندم، آرد و نان، این سازمان در بخشنامه های متعدد نظارتی مراتب را به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و اتاق اصناف ایران مبنی بر ضرورت تشدید اقدامات کنترلی و بازرسی در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان و برخورد با تخلفات احتمالی ابلاغ کرده است و مراتب با حساسیت در دستور کار مراجع یاد شده قرار دارد.

به گزارش صنعت نیوز، از اول مهرماه نرخ مصوب نان یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای با هماهنگی اتحادیه نانوایان تهران در محل نانوایی‌های تهران نصب شده است.

به گزارش صنعت نیوز، راهکارهای جذب سربازان نخبه در طرح توانمندسازی تولیدوتوسعه اشتغال پایدار(تاپ)در فاز اول اجرای این طرح، در نشست مشترک معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت و فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

به گزارش صنعت نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه اعلام کرد: در قالب طرحی ویژه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، برنامه جذب نخبگان دانشگاهی در واحدهای بزرگ صنعتی کشور به زودی عملیاتی می شود.

به گزارش صنعت نیوز، سیزدهمین جشنواره تولید کنندگان و مدیران جوان و یازدهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت ،‌ معدن و تجارت ایران 25 آذر ماه سال جاری برگزار می شود .

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: کارگروه تنظیم بازار با پیشنهاد ارایه شده در راستای حمایت از تولیدکنندگان سیب درختی موافقت کرد.

به گزارش صنعت نیوز، رییس اداره صنعت معدن و تجارت مهران گفت: طرح نظارتی ویژه اربعین حسینی(ع) و نظارت بر بازار و کنترل قیمت کالاهاو خدمات با بازرسی های نوبه ای و گشت های مشترک با حضور کارشناسان و بازرسان سازمان صمت استان ،اداره صمت مهران، نماینده دادستانی ،اداره تعزیرات حکومتی،اتاق اصناف و واحد بازرسی و نظارت اصناف در بخش های کالایی و خدمات با بکار گیری بیش از بیست نفر در قالب تیم های بازرسی در سطح بازار شهرستان مهران،پایانه اربعین و... در حال انجام است .

به گزارش صنعت نیوز، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و عضو هیات مدیره سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: مقیم شدن تیم های بازرسی اعزامی از مرکز استان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت در شهر مهران و افزایش نظارت ها، کنترل قیمت کالا و خدمات قابل عرضه به زائرین اربعین در مرز بین المللی مهران را تشدید کرده است.